İsveç Schengen Vizesi

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

İspanya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları’nın son 10 yıl içerisinde almış oldukları pasaportlara sahip olmaları durumunda İsveç Schengen vizesi almaları gerekmektedir. İsveç Schengen Vizesi’ni İsveç Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği aracı kurumlar ile alabilirsiniz. Vize başvuru işlemleri silsilesi vize başvurusu randevusu ile başlamaktadır. Bu randevuyu aldıktan sonra vize başvuru formunu usulüne uygun olarak doldurmanız gerekmektedir. Vize başvuru formuna ilişkin birkaç önemli husus vardır. Vize başvuru formunu, seyahat edecek olan kişinin şahsen doldurması ve büyük harfler kullanması gerekmektedir. Ayrıca vize başvuru formundaki tüm bilgilerin doğru olması da son derece önemlidir. Yanlış veya eksik bilgiler ile gerçekleştirilen başvurular kabul edilmeyecek olup, vize başvurularınızı en baştan yapmanız gerekmektedir. Diğer Schengen ülkelerinde olduğu gibi İsveç’e de seyahat etmek için tüm Schengen ülkelerinde geçerliliği bulunan bir zorunlu seyahat sağlık sigortasını temin etmiş olmalısınız. Bu zorunlu seyahat sağlık sigortasının teminat tutarının en az 30.000 Euro olması da gerekli şartlardan birisidir.

Hayalini kurduğunuz İsveç Schengen vizesi başvurularınızı yapabileceğiniz vize danışmanlık hizmetleri, daha ciddi bir başvuru yapabilmeniz için hizmet vermektedir. Web sitemizin iletişim kanallarından bize ulaşarak bu konuda yardımcı olmamızı talep edebilirsiniz. Vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuzun yıpranmamış olmasına dikkat ediniz. En ince ayrıntısına kadar tüm şartları dikkatle inceleyen İsveç Konsolosluğu, ufak bir hatanızda veya eksik bir belgenizde başvurularınız kabul etmeyecektir. Ancak vize başvurusu hizmeti veren danışmanlık firmaları aracılığı ile yaptığınız başvurularda vize alabilme ihtimaliniz çok daha yüksektir. İsveç vizesini almak için ve başvurularından önce alacağınız randevularda dikkat etmeniz gereken bir husus da randevu tarihine kadar sizden istemem tüm belgelerin eksiksiz olarak tamamlanması gerektiğidir. Eğer randevu tarihine kadar bu belgeleri tamamlayamazsanız, randevunuz iptal edilir ve tekrar bir randevu almanız gerekebilir. Bu yüzden randevu tarihini belgeleri tamamlayabileceğiniz tarihten sonra almanız yararınıza olacaktır.

Seyahat amacınıza ilişkin gerekli belgelerin hazırlanması aşamasında, belgelerin güncel olması son derece önemlidir. Bu belgelerin son 3 ay içerisinde alınmış olması ve sizden istenen 2 adet biometrik fotoğrafında son 3 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir. İsveç Schengen vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, web sitemiz aracılığı ile tüm belgeleri ve başvuru formunun doldurulması konusunda yardımımızı talep edebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir