Hollanda Schengen Vizesi

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Belki de hepimizin ortak hayalidir şöyle bir Avrupa turu yapmak. Özellikle de medeniyet ve özgürlüğün beşiği olan Hollanda ülkesinde kısa bir tatil fena olmazdı değil mi? Eminim ki bu yazımı okurken hepiniz içinizden evet diyorsunuz.

Ama Hollanda’ya küçük bir seyahat planı yapıyorsanız, öncelikle Hollanda Schengen vizesi temin etmelisiniz. Schengen vizesi rahatlıkla işinizi görebilir. Ama Hollanda Schengen vizesi başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Öncelikle vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, sahip oldukları bordo pasaportta, daha önce almış oldukları vizenin damgalı olması gerekmektedir.

Aksi halde işlemlere en baştan başmalıdırlar. Yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip olan kişilerin vize almasına gerek yoktur. Bu pasaportlara sahip olan kişiler vizeden muaf tutulurlar. Hollanda vizeleri, Türkiye temsilcilikleri olan bazı konsoloslukları ve büyükelçiliği yönetiminde başvuran kişilere verilirken, sadece Hollanda dış temsilcilikleri, kısa süreli bazı vize başvurularını gerekli yerlere yapılması şartıyla onaylar ve kabul eder.

Hollanda temsilciliği kabul merkezleri tarafından görevlendirilmiş vize başvuru kurum ve merkezleri ya da Hollanda konsolosluğu vize merkezleri uzun süreli olmayan seyahatler için Hollanda vize istek ve başvurularını gerçekleştirebilir. Fakat uzun süreli olmayan Hollanda vize başvuruları için son sözü daima Hollanda konsolosluğu söyleyecektir. Hollanda schengen vize başvurusu sürecinde bulunmak istiyorsanız, ülkeye giriş tarihten yaklaşık olarak 15-20 gün önce başvurmuş olmanız gerekmektedir.

Bazı istenmeyen yoğunluklar nedeniyle konsolosluk veya temsilcilik işlemlerinizi kısa süreli erteleyebilir, lütfen anlayışlı olunuz. 20 Mart 2014 tarihinden sonra başvurunuzun işleme geçmesi için daha önceden Hollanda Schengen vizesi randevu talebi alınması zorunlu hale gelmiştir. Bu kurala uyulmaması durumunda, ender görülen özel durumlar haricinde başvurunuz kesinlikle onaylanmayacaktır.

Kişilerin, Hollanda Schengen vizesi başvuru durumunda bazı biyometrik bilgilerini göstermesi ve ibraz etmesi zorunludur. Biyometrik bilgilerini gerekli kişilere ibraz edememiş kişilerin başvuruları kesinlikle onaylanmayacaktır.0-11 yaş grubunda ki çocuklar bu bilgilerini ispat etmekten muaf tutulurlar. Fakat başvurusu esnasında kendileri ya da ebeveynleri eşliğinde gelmek zorundadırlar.

18 yaş grubunda ki kişiler ise Hollanda vize müracaatı esnasında anne-babaları veya onlardan sorumlu olan kişilerle birlikte, başvuru yerlerine gelmek zorundadırlar. 12 ile 18 yaş grubunda ki çocuklar, gereken bilgileri, onlardan sorumlu olan kişiler eşliğinde yapacaktır. Bu kurala uymayan kişilerin yaptığı başvurular kesinlikle geçersizdir. Şimdiden herkese iyi tatiller, iyi iş fırsatları ve daha da önemlisi sağlıklı günler dileriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir