Fransa Schengen Vizesi

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Fransa seyahati için gerekli bir izin olan Fransa Schengen vizesi, direk olarak Fransa Konsolosluğu aracılığı ile gerçekleştirilmemektedir. Başvurularınızı yalnızca Konsolosluğu’n ve temsilciliklerin yetkilendirdiği aracı kurumlar ile yapabilirsiniz. Resmi pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, pasaportlarını son 180 gün içerisinde almış ise vize muafiyetine tabidir. Ancak bu pasaportlarda 2 adet vize sayfasının boş olması ve seyahatin en fazla 90 gün olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra pasaportların yıpranmamış olması da son derece önemlidir. Diğer Schengen ülkelerinde olduğu gibi Fransa da vize başvuruları için başvuru formu talep etmektedir. Formu doldururken eksiksiz ve doğru beyanlarda bulunmanız gerekmektedir. Fransa vizesi almak isteyen ancak daha önceden başvuruda bulunmamış olan kişiler, daha ciddi başvuruda bulunmak isterlerse ve en kısa sürede başvurularında olumlu cevap almak isterlerse danışmanlık firmalarıyla iletişime geçmeleri yararlı olacaktır. Web sitemiz bu konuda sizlerin yanında olmaktan gurur duyar.

Avrupa birliği ve Schengen grubu ülkeleri arasında bulunan Fransa, seyahatleriniz öncesinde vize uygulamasına tabi tuttuğu vatandaşlardan zorunlu seyahat sağlık sigortası talep etmektedir. Bu sigortanın teminat değerinin ise en az 30.000 Euro olması, tüm Schengen ülkelerinde geçerli olması da diğer şartlardandır. Ayrıca Fransa Schengen vizesi başvuru formuna ek olarak gerekli belgelerin güncel olması da son derece önemlidir. Seyahat amacınıza ilişkin gerekli belgelerin son 3 ay içerisinde elde edilmiş olması ve gerçeği yansıtması gerekmektedir. Gerçeğe aykırı olan ve eksik belgeler ile yapılan başvurularınız kesinlikle olumsuz değerlendirmeye tabi olacaktır. Bu da size gereksiz zaman kaybı ve maddi kayıp olarak dönecektir. Başvuruda istenen belgeler okunaklı olmalı ve davetiye ile seyahat edecek olan vatandaşların, yakınlarının Fransa’daki belediyelerden almış oldukları imzalı davetiyelerini de eklemeniz gerekmektedir. Tüm Fransa vizesi işlemlerinden sonra başvurularınız 7 iş günü içerisinde neticelenecektir.

Başvuru yapmadan önce alacağınız randevuların tarihlerini, belgeleri tamamlayabileceğiniz günden sonra almalısınız. Aksi durumda belgeleri zamanında teslim edememeniz, randevunuz iptal olmasına neden olacaktır. Fransa vizesi almak isteyen kişiler, web sitemiz üzerinden iletişim bilgilerine erişerek danışmanlık hizmeti alabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir