Hollanda Uzun Süreli Vize

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/hollanda-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/hollanda/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/hollanda/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/hollanda/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/hollanda/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/hollanda/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/hollanda/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

O uzun süre boyunca beklediğimiz vizeler tam bir işkence gibi görünsede size şimdi vize almanın ve vizelerin detaylı bir şekilde anlatımını yapınca neden bu kadar uzun süreceğini anlayacaksınızdır. Vize çeşitlerinden biri olan ulusal vize ne demektir, nasıl alınır, koşulları nelerdir biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız okumaya devam edin. Bu vize çeşidi başvurudan sonra 90 gün içerisinde vizenin onaylanıp onaylanmadığını belirten işleri kolaylaştıran hızlı bir işlemdir. Bu vizeye başvuru yapabilmeniz için gitme amacınızın sağlık, ticari, turistik veya ziyaret amaçlı olması gerekir. Eğer bu gibi nedenlere sahipseniz ve vize başvuru formunuda doldurursanız konsoloslukta uygun görürse vizeniz çıkar. Ayrıca bu vize çeşidi yalnızca ve yalnızca büyük konsoloslukta yani İstanbul da yapılır.

Peki uzun süreli vize nedir? Bu almış olduğunuz vizenin süresinin uzatılması anlamına gelir. Süreyi uzatmak adına verilen dilekçeyle vizeniz bir nevi yenilenir. Bu verdiğiniz dilekçeye geri dönüş yapılması biraz umutsuz olsada neden süreyi uzatmayı talep ettiğinize bağlı olarak değişir. Eğer sağlık ve ticaret açısından bir uzatma talep ettiyseniz onaylan olasılığı yüksektir. Bu işle normal vize gibi form doldurarak yapılmaz sadece konsolosluğa dilekçe yazarak ulaşabilirsiniz.Talep etme işlemi kolay bir süreç olmakla birlikte kesinlikle bir ücrete tabi tutulmazsınız. Gitmek istediğiniz ülkeyi ve uzatma nedenini belirlemek dilekçeyi göndermek için yeterli bir sebep olacaktır.

Eğer Hollanda’ya vize çıkartmak istiyorsanız sizi ne gibi aşamalar bekliyor açıklayalım. Bu ülkeye vize çıkarmak için öncelikle ülkenin konsolosluğuna gitmeniz gerekir. Ardından vize formu isteyebilirsiniz. Ve bu istenilen formu büyük harflerle doldurmalısınız eğer bu söylenileni yapmaz iseniz formunuz iptal edilecektir kesinlikle vizedende yararlanamayacaksınızdır. Ancak mail adresinizi küçük yazmalısınız onun dışında büyük yazmaya özen gösterin. Bunun ardından bir diğer koşul pasaportunuzla ilgilidir. Pasaportunuzun süresi gittiğiniz yabancı ülkeyi terkettikten sonra 3 ay geçerli olmalıdır ve pasaportunuzda vize için ayrılması gereken 2 sayfa bulunmalıdır. Bu boş iki sayfa eğer yok ise pasaportunuzun yenilenmesini talep edebilirsiniz. Kolaylıkla size geri dönüş yaparlar. Ayrıca uluslararası bir sağlık sigortanızında bulunması gerekir. Bu sigoratanın belirli bir miktarda olması gerekir. Ve sigorta yabancı ülkeyi arkanızda bıraktıktan yakşalık 15 gün geçerli olmalıdır. Form için birde 35*40 ebatlarında fon rengi beyaz ve mat fotoğraflara ihtiyaç duyulur. Bu koşulları tamamladıktan sonra vize için bir ücret ödemeniz gerekir bu ücreti ödedikten sonra vizeden vazgeçseniz bile paranız geri ödenmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir