Fransa Uzun Süreli Vize

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/fransa-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/fransa/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/fransa/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/fransa/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/fransa/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/fransa/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/fransa/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Fransa’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu seyahat öncesi Fransa vizesi almaları gerekmektedir. Fransa ile Türkiye arasında yapılmış olan anlaşma gereği resmi pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 180 gün içerisinde 90 günü geçmeme ön koşulu ile Fransa vize işlemlerinde bulunmalarına gerek yoktur. Fransa Konsolosluğu  kısa süreli vize başvuru işlemlerini kabul etmez, ancak uzun süreli yapılacak ziyaretler için Fransa Konsolosluğu İstanbul veya Fransa Büyükelçiliği Ankara’nın içinde bulunan konsolosluk bölümüne vize başvuruları yapılabilecektir. Ayrıca kısa süreli Fransa vizesi başvurularınızı Fransa Konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu danışmanlık firmalarına yapabilir ve Fransa vize talebinde bulunabilirsiniz. Türkiye’nin bazı illerindeki Fransa Fahri Konsolosları da Fransa için ulusal vize başvurularını kabul etmektedir ancak Fransa Fahri Konsolosluklarının Fransa vizesi hakkında karar verme yetkisi bulunmaz.

Fransa’ya seyahat edecek kişilerin ulusal vize alabilmesi için son 10 yıl içerisinde alınmış, en az 2 boş sayfası olan ve seyahatinizin sona eriş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerliliği olan pasaportlarınız kullanılmalıdır. Bu şekilde olmayan pasaportlar ile yapılan vize başvuruları reddedilecektir. Ayrıca uzun süreli vize başvurularınızı konsolosluk kabul etmiş ve onaylamış olabilir ancak girişinize sınır görevlileri yaptıkları kontroller ile karar verecektir. Bu nedenle sınır görevlileri tarafından geri çevrilme ihtimaliniz her zaman vardır. Fransa vize prosedürlerinin en önemli özelliklerinden birisi de zorunlu bir uygulama olan mülakat sistemidir. Fransa Konsolosluğu,  Fransa için ulusal vize başvurularında bulunan başvuru sahiplerini görmek ister ve Fransa seyahatinizin içeriğine yönelik sorular sorar. Bu mülakat  Fransa vizesi almanız da önemli bir aşamadır.  Ayrıca Fransa vize işlemleri için bir diğer önemli nokta da parmak izi uygulamasıdır. Vize için başvuran adaylardan mülakat sırasında parmak izi alınır ve gerekli olan biyometrik fotoğrafları Fransa konsolosluğu çekmektedir.

Fransa seyahati için alınacak ulusal vize işlemleri aksi bir durum yaşanmadığı sürece 7 – 10 iş günü içerisinde alınabilmektedir. Bazı durumlarda Fransa Konsolosluğu, Fransa vize işlemlerinizi değerlendirebilmek için fazla ihtiyaç duyar ve bu durum Fransa’ ya gidebilmeniz için giriş vizenizin çıkma süresini değiştirebilecektir. Fransa’da bulunacağınız süre ve seyahatinizin içeriği de Fransa için alacağınız vizenizin ücretini değiştirecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir