Hollanda Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/hollanda-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/hollanda/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/hollanda/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/hollanda/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/hollanda/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/hollanda/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/hollanda/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

HollandaVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Hollanda Schengen ülkeleri arasında yer almaktadır. Hollanda’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarından Yeşil Pasaport, Gri Pasaport ve Siyah Pasaport sahibi olanların 90 güne kadar vize almalarına gerek olmadan konaklama hakları bulunurken, Bordo Pasaport sahiplerinin vize alması gerekmektedir. Kısa süreli vize işlemleri için Hollanda Konsolosluğu yardımcı olamamaktadır. Vatandaşların vize alabilmeleri için Hollanda Konsolosluğunun yetki verdiği merkezlerden başvuru yapmaları gerekmektedir.

Türk vatandaşlarının danışman firmalardan yaptıkları başvurular Hollanda Konsolosluğu aracılığıyla incelenmektedir. Bu nedenle başvuru yapılan firmalar onay yetkisine sahip değildirler. Başvuru öncesinde Hollanda Konsolosluğu randevu sisteminden değil danışman firmalarından randevu alınması gerekmektedir. Vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşlar seyahat etmek istedikleri tarihten 15-20 gün öncesinde randevu almalıdırlar. Başvurunun değerlendirilmesinin uzaması durumunda mağdur olmamak için önce alınan randevu ve başvurular önemli olmaktadır.

Tüm Schengen ülkelerinde olduğu gibi Hollanda seyahatinde bulunacak vatandaşlar parmak izi uygulamasına tabii tutulacaklardır. Parmak izi uygulamasına son 5 yıl içerisinde katılmış olan kişiler bu işlemden muaftırlar. Ancak uygulamaya katılmayan başvuru sahipleri bizzat başvuru yapmak zorundadırlar. Uygulamaya katılmış kişiler ise noter onaylı vekil verdikleri kişiler aracılığıyla işlemlerini tamamlayabilmektedirler. Danışman firmalardan yaptığınız başvurulardan sonra Hollanda Konsolosluğu başvuru sahibi ile bizzat görüşmek isteyebilmektedir.

Vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler randevu almak için danışman firmaların web sitelerinden online olarak ya da çağrı merkezleri aracılığıyla randevu alabilmektedirler. Randevu alabilmek için hafta içi her gün Pazartesi ile Cuma günleri işlem yapabilmekte olan kişiler ayrıca saat 08.30, 12.30 – 13.30, 17.00 saatleri arasında arama yapabilmekte ya da online işlemlerini sağlayabilmektedirler.

Biyometrik bilgilerin paylaşılması zorunluluğu bulunan Hollanda vize başvurularında, 12 yaşın altında olan başvuru sahipleri muaf olmaktadırlar. Bu kişilerin biyometrik bilgilerinin paylaşılmasından muaf olsalar da başvuru merkezlerine şahsen gelmeleri gerekmektedir. 18 yaşından küçük olan bireyler ise başvuruları esnasında vasilerinin yanlarında olması zorunluluğu bulunmaktadır. 12 yaşından büyük 18 yaşından küçük bireylerin ise biyometrik bilgilerini vasileriyle beraber beyan etmeleri gerekmektedir.

Uzun süreli Hollanda vizesi almak isteyen vatandaşlar Hollanda Konsolosluğundan bizzat başvuru yapmaları gerekmektedir. Hollanda Konsolosluğu telefon numaralarından randevu alamamaktasınız. Randevu almak isteyen vatandaşlar Hollanda Konsolosluğunun vize bölümüne giderek randevu almaları ve işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir. Vize almak için ise evraklarınızın tam olması, pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması, pasaportunuzda minimum 2 adet boş sayfanın bulunması ve seyahat dönüşünüzde en az 3 ay geçerliliği olan pasaporta sahip olmanız gerekmektedir.

Not: Vize süreçleri Hollanda Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir