Fransa Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/fransa-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/fransa/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/fransa/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/fransa/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/fransa/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/fransa/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/fransa/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

fransa-bayragi-buyukÖNEMLİ UYARI : VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ,ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.  

Fransa’ya gitmek için yapılması gereken bir takım işlemler bulunmaktadır. Bu işlemler belirli bir aşamadan oluşmaktadır ve sonunda Fransa Konsolosluğuna teslim edilerek Fransa vizesi için alım sağlanmaktadır. Bu işlemin gerçekleşmesinde vize başvurularında yapılması gereken bir takım işlemlere tabii olunmaktadır. Yurt dışına çıkış süresince bu işlemler büyük önem teşkil etmektedir.

90 günü aşmayan vize başvuru işlemleri için Fransa Konsolosluğunun başvuruları yetkili aracı kurum aracılığı ile aldığı bilinmektedir. Bu durumun sebebi ile direk Fransa Konsolosluğuna yapılan başvurular geçerli sayılmamaktadır. Bununla beraber yapılan işlemlerin geçerli olması içinde gerekli belgelerin eksiksiz, doğru ve geçerliliğini koruması bu durum açısından dikkat edilmesi gereken önemli bir prosedür niteliği taşımaktadır ve yurt dışına çıkış işlemlerinde etkin rol oynamaktadır. Fransa Konsolosluğunun onayı dahilinde yapılması gereken bu işlemlerin hızlı bir şekilde sağlanmasında yurt dışına çıkış sağlayacak olan kişinin mümkün dikkat ve titizlikle gerekli belgeleri ve pasaportu hazırlaması işlem süresince dikkat edilmesi gereken en önemli etmenler arasında yer almaktadır.

Yurt dışına çıkış işlemlerinde bu işlemlerin kolay ve hızlı bir şekilde yerine getirilmesinde onaylı olarak aracı firmaya yönlendirme yapan vize danışmanlığı firmaları tarafından randevu ile gerçekleştirilmektedir. Burada işlemlerin hazırlanma sürecinde olmasının ardından vize danışmanlığı refakatinde Fransa vizesi için aracı kuruma randevu alınarak gidilmesi ile burada işlemlerin büyük bir kısmı gerçekleştirilmektedir. Burada gerçekleşen işlem süresi boyunca işlemler boyunca alınan bir takım belge ve evraklar haricinde verilmesi gereken ve zorunlu tutulan bir diğer uygulama ise 25 Eylül 2014’te yürürlüğe giren parmak izi uygulamasıdır ve Fransa için aracı firma tarafından alınması zorunludur. Bu uygulama ile diğer Schengen ülkeleri için vize işlemleri sırasında parmak izi vermek zorunda kalmadan 5 yıl boyunca bu hizmetten faydalanılmaktadır.

Vize işlemleri kapsamında bir diğer dikkat edilmesi gereken durum ise gidecek olan kişinin pasaportunun geçerlilik süresinin dolum süresinin yakın bir tarihte olmaması, pasaport üzerinde herhangi bir deformasyon bulunmaması, yırtılma, leke ve benzeri bir durum olmaması işlemlerin sarkmasının önüne geçen önemli bir faktördür. Böyle bir durum ile karşılaşıldığı durumda Fransa Konsolosluğunun vize başvurusunu reddetme yetkisi bulunmaktadır. Aracı firma tarafından alınan bu işlemlerin sonunda kalan işlemler aracı firma ile Fransa Konsolosluğu arasında geçmektedir. Bu işlemler 2 ila 15 iş günü sürmektedir.

Not: Vize süreçleri Fransa Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir