Dubai Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/dubai-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/dubai/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/dubai/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/dubai/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/dubai/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/dubai/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/dubai/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

DubaiVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Dubai’ye seyahatini yapabilmeleri için Dubai vizesi almak zorundadırlar. Dubai vizesi alabilmeniz için İstanbul Dubai Başkonsolosluğu, Ankara Dubai Büyükelçiliği, Dubai Konsolosluğunun yetki verdiği danışmanlık firmalarına başvurabilmektesiniz.

Dubai seyahati için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Yeşil, Gri ve Siyah pasaporta sahip olan kişiler 90 güne kadar vize almalarına gerek olmadan giriş yapma hakkına sahiptirler. Elektronik vize olarak aldığınız Dubai vizesi, başvuru sahibinin e-mail adresine ulaşması ve e-maile gelen vize onayının çıktısını alarak pasaportunuza ek yanınızda bulundurmanız ile geçiş hakkı kazanabilmektesiniz. Online olarak gerçekleştirebildiğiniz kısa süreli Dubai vize başvurunuz konsolosluk tarafından incelenerek sonuçlandırılmaktadır. Dubai Konsolosluğu tarafından yetki verilmiş olan danışmanlık merkezleri, seyahat ile turizm acenteleri başvurularınızı alabilmektedir.

Elektronik olarak vize onayı aldığınız başvurunuz olumlu değerlendirildiğinde 2 aylık bir süre geçerliliğe sahip olmaktasınız. Ancak bu 2 aylık sürenin en fazla 28 gününü Dubai’de konaklayabilmektesiniz. 28 günden fazla konaklama yapan kişiler para cezası ödemektedirler. Dubai vizesi tek girişli bir vizedir ve istisnai durumlar olmadıkça çok girişli Dubai vizesi alamamaktasınız. Dubai Konsolosluğu randevu sistemi olmamaktadır. Tüm işlemlerinizi Dubai Konsolosluğunun web sitesi üzerinden yapabilmektesiniz. Aynı zamanda danışmanlık firmaları başvuru sürecinizde yardımcı olabilmektedir. İnternet sitesi üzerinden ya da danışmanlık firmaları aracılığıyla online olarak yaptığınız başvuruda belgelerinizde eksiklik olmamalı, doğru bilgiler beyan etmelisiniz.

Dubai vizesinin başvurusu yapıldıktan sonra sonuçlanması başvurunuz için Dubai Konsolosluğunun ek süre isteyebilmesine göre değişkenlik gösterecektir. Bu şekilde bir ek süreye ihtiyaç duyulmaması durumunda 5 iş günü içerisinde başvurunuz sonuçlanabilecektir.

Dubai seyahati için gerekli olan başvuru formunuzu Dubai Konsolosluğunun web sitesinde, Dubai Konsolosluğunun vize bölümünden ya da yetkili danışmanlık merkezlerinden alabilmektesiniz. Formunuzu doldururken İngilizce veya Arapça tercih etmelisiniz. Tükenmez kalem ve büyük harfler kullanarak doldurduğunuz başvuru formunuz başvuruda bulunurken istenen belgeleri destekliyor olmalıdır. Başvuru formunuzu imzalarken dikkat etmeniz gereken nokta ise pasaportunuzda bulunan imza ile aynı olmasıdır. Başvuru formunuz için uygun boyutlarda fotoğrafınızı da yapıştırmanız gerekmektedir.

Başvurunuz sırasında Dubai Konsolosluğu telefon numaralarından yardım almak yerine web sitesinde bulunan bilgileri kullanabilirsiniz. Gerekli olan belgeler ise başvuru sahibinin çalışma durumuna, mesleğine ve yaşına göre değişkenlik gösterecektir. Dubai kısa süreli vizesi almış olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Dubai’de çalışma imkanına sahip değildirler. Böyle bir durumun olduğu fark edilmesi durumunda cezai uygulamalara tabii tutulacaksınız. Ayrıca Dubai’de konaklayacağınız otel rezervasyonunun onaylı belgesi ve zorunlu sağlık sigortası yaptırmak zorundasınız.

Not: Vize süreçleri Dubai Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir