Danimarka Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/danimarka-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/danimarka/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/danimarka/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/danimarka” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/danimarka/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/danimarka/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/danimarka/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

DanimarkaVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Schengen ülkeleri arasında yer alan Danimarka, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat etmek istemesi durumunda Danimarka vizesi almasını zorunlu kılmaktadır. Vize başvurunuzu Danimarka Konsolosluğuna değil, vize işlemleri için yetki verilen danışman firmalara yapmanız gerekecektir. Konsolosluk aracılığıyla yapacağınız başvurular sadece uzun süreli vize başvurular için geçerli olmaktadır. Kısa süreli vize başvurularınız için danışman firmalarla görüşmeniz gerekecektir.

Danimarka vizesine başvuruda bulunurken dikkatli bir şekilde doldurmanız gereken başvuru formu önemlidir. Başvuru formu başvuru sahibini tanımada önemli bir yere sahiptir. Belgeleriniz arasında başvuru formu olmadığı durumlarda başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Formu doldururken İngilizce ya da Danca olarak doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunuzu doldururken dikkat etmeniz gereken nokta ise gerekli evrakları desteklemesidir. Evraklarınızı desteklemediği durumlarda yanlış beyan etmiş olarak değerlendirilecek ve vize almanız mümkün olmayacaktır. Formu doldururken tükenmez kalem kullanmalı ve büyük harfler kullanmalısınız. Son olarak formunuzda imzanız eksik olmamalıdır. İmzanız her beyanınızın doğru olduğunu beyan etmeniz anlamına gelmektedir.

Danimarka vize başvurusu yapmak için gerekli olan başvuru formunu Danimarka Konsolosluğunun web sitesinden, danışmanlık firmalarının web sitelerinden ya da Danimarka Konsolosluğu vize bölümü ile Danışmanlık firmaların bürosundan temin edebilmektesiniz.

Vize başvurunuz 7 ila 10 iş günü içerisinde sonuçlanırken, Danimarka Konsolosluğu başvurunuzu değerlendirme süresi değişkenlik gösterebilmekte ve daha uzun sürebilmektedir. Bu yüzden seyahat tarihinizden 15-20 gün öncesinde başvuru yapmanız önemli olacaktır. Ayrıca başvuru yapmak için Danimarka Konsolosluğu randevusu almanız gerekecektir. Randevusuz olan başvurular işleme alınamayacaktır. Danimarka vizesi almak için ödeyeceğiniz ücret ise Danimarka’da bulunma amacınıza göre değişkenlik gösterecektir.

Danimarka kısa süreli vize başvurularınızı danışman firmalar aracılığıyla yapmanızı öngörüyor olsa dahi değerlendirmesi danışman firmalar aracılığıyla sağlanamamaktadır. Değerlendirme yetkisi Danimarka Konsolosluğuna aittir. Değerlendirmenin olumlu sonuçlanabilmesi için zorunlu evrakların eksiksiz olarak mevcut olması, evraklarınızı doğru beyan etmeniz gerekecektir. Yanlış ve eksik evraklar ile başvurmanız zaman kaybına neden olacaktır. Uzun süreli Danimarka vize başvurularında Danimarka Konsolosluğuna yapacağınız başvurularınızda ise randevu almanız gerekmektedir. Danimarka Konsolosluğu telefon aracılığıyla randevu vermemektedir. Konsolosluğa bizzat giderek randevu almanız ve uygun görülen tarihte konsolosluk vize bölümünde olmanız gerekmektedir.

Danimarka vizesi alırken pasaportunuzun 10 yıldan eski ve yıpranmış olmaması gerekmektedir. Bu koşullara uygun olmayan pasaportunuzu yenilemeniz gerekecektir. Eski pasaportlarınızla yaptığınız başvurularınızda vize almış olsanız dahi sınırda görevlilerin inisiyatifine göre girişiniz onaylanabilecektir. Bu riski almamak ve kesin giriş yapabilmeniz için pasaportunuz yeni olmalı ya da bitiş tarihi seyahatinizin sona ermesinden itibaren minimum 3 ay daha geçerliliği olması gerekmektedir.

Not: Vize süreçleri Danimarka Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir