Bulgaristan Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/bulgaristan-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/bulgaristan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/bulgaristan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/bulgaristan” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/bulgaristan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/bulgaristan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/bulgaristan/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

BulgaristanVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Bordo pasaporta sahip Türk vatandaşları Bulgaristan seyahati yapabilmeleri için Bulgaristan vizesi almaları zorunlu olmaktadır. Bulgaristan Konsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti’ne Yeşil Pasaport, Gri Pasaport ve Siyah Pasaport sahiplerine vize almalarına gerek duymadan seyahat etmelerine olanak sağlamaktadır. Bu pasaportlardan herhangi birine sahip olan kişinin pasaport geçerlilik sürelerine dikkat etmeleri yeterli olmaktadır.

Bulgaristan 2007 yılından itibaren Avrupa Birliğine üye ülkelerden birisidir. Schengen üye devleti kapsamında olmayan ülkeye giriş yapan Türk vatandaşları Bulgaristan vizelerini almaları sonrasında Schengen ülkelerine direkt geçiş hakkı kazanmamaktadırlar. Fakat Schengen vizesine sahip olan Türk vatandaşları Bulgaristan’a geçiş yapabilmektedirler. Kısa süreli Bulgaristan vizesi 15 günü içermektedir. Bulgaristan vizesinden uzun süreli olarak yararlanmak isteyen vatandaşlar ticari ve özel ziyaret başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Bulgaristan vize değerlendirmesi 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Herhangi bir aksilik olmaması için vize başvurusunda bulunacak Türk vatandaşları 15 gün öncesinde vize başvurusu yapmaları önemli olacaktır. 90 günden az olan Bulgaristan ziyaretleri için danışmanlık firmalarından başvurularınızı yaparken, 90 günden fazla olan ziyaretlerinizde Bulgaristan Konsolosluğu randevu sisteminden randevu alarak konsolosluğa başvuru yapmanız gerekecektir. Danışmanlık firmaları aracılığıyla yaptığınız başvurularınızda değerlendirmenin yapılabilmesi için konsolosluğa bilgileriniz iletilecektir. Danışmanlık firmalarının değerlendirmede hiçbir etkisi bulunmamaktadır.

Bulgaristan vize başvurusunda bulunmadan önce ziyaret amacınızın ne olduğuna karar vermeniz ve bu amaca göre başvurunuzu yapmak için Bulgaristan Konsolosluğu telefon numarasını ya da danışmanlık firmasının telefon numarasından randevu almalısınız. Başvurunuzun amacına göre gerekli olan evrakların listesini kontrol etmeli, başvuru merkezinin ücretini ödemeli, başvuru formunuzu eksiksiz doldurmalı, gerekli fotoğraf boyutlarında fotoğraf çekilmelisiniz. Başvuru için gerekli olan ücretini başvuru merkezinde ödemek istediğinizde Euro olarak tahsilatı yapılacaktır. Başvurunuz için gerekli olan başvuru formunu ise doğru bilgiler ile doldurmalısınız. Başvuru formu resmi işlemlerde kullanılacak ve başvuru sahibi hakkında genel bilgi sahibi olmak için kontrol edilecektir. Formda yer alan bilgiler çelişkili ya da hatalı olması durumunda başvurunuz olumsuz değerlendirilecektir.

Bulgaristan vizesi için başvurunuzu tamamlamanız ardından verilecek olan referans numarası aracılığıyla danışmanlık firmalarının web siteleri aracılığı ya da çağrı merkezleri aracılığı ile başvurunuzu takip edebilmektesiniz. Ayrıca başvuru merkezleri sonucu başvuru sahiplerine özel olarak bildirmektedirler. Değerlendirmesi son bulan ve başvuru sırasında vermiş olduğunuz pasaportunuz ise başvuru yaptığınız birime iletilecektir. Başvuru sahibi kendisi giderek pasaportunu alabilir ya da başvuru sırasında kargo ücretini ödeyerek adresine ulaşmasını sağlayabilir. Kargo ücreti merkezlerden Euro olarak alınacak karşılığında ise dekont verilecektir.

Not: Vize süreçleri Bulgaristan Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir