Belçika Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/belcika-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/belcika/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/belcika/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/belcika” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/belcika/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/belcika/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/belcika/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

BelçikaVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Belçika vizesi alabilmek için gerekli olan başvuruyu yapmanız ve değerlendirmeden olumlu bir sonuç almanız gerekmektedir. Belçika Konsolosluğu vize almak için başvuru yapan Türk vatandaşlarına işsiz olmaları, teminat amacıyla gösterebilecekleri banka hesaplarının olmaması, geçimini sağlamanız gereken kişiler için düzenli bir gelirinizin olmaması gibi durumlarda olumlu yanıt verememektedirler.

Vize başvurusu, başvuru sahibinin bizzat kendisi, bir temsilcisi ya da seyahat acenteleri tarafından yapılabilmektedir. Aileniz ile yapacağınız bir seyahatte aile bireylerinden bir tanesi diğer bireyler için Belçika vize başvurusunda bulunabilmektedir. Ancak bu durumda belgelerin eksiksiz olması, başvuru formlarında imzaların eksiksiz olması, parmak izi uygulamasına 5 yıl içerisinde katılmış olmaları gerekmektedir. Aksi durumda başvurular olumsuz değerlendirilecektir.

Belçika vize başvurusunda bulunacak kişi 18 yaşından küçük ise ebeveyn refakati gerekmektedir. Başvuru yapmak için Belçika Konsolosluğu randevu sisteminden randevu almanız önemlidir. Randevusu olmayan başvuru sahiplerinin işlemleri gerçekleştirilemeyecektir. Başvuru için randevu almadan önce evraklarınızı tamamlamış olmalısınız. Erken bir tarihte randevu verildiğinde evraklarınızı tamamlamak için yeterli zamanı bulamayabilirsiniz.

Belçika ülkesine vize başvurusunda bulunurken genel belgeler arasında pasaport, pasaportunuzda en az iki adet boş sayfa olması, eksik olmayarak doldurulmuş başvuru formu, fotoğraf yer almaktadır. Danışmanlık firmaları aracılığıyla yaptığınız başvurunuz sonrasında değerlendirmesi sona eren pasaportunuz danışmanlık firmasına iade edilecektir. Bu yüzden tercihinize bağlı olarak başvuru sırasında kurye ücretini ödeyebilir ve pasaportunuzun danışmanlık firması aracılığıyla adresinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

18 yaşından küçük olan vize başvuru sahipleri seyahatlerini gerçekleştirebilmeleri için anne ve babasının başvuru formunu imzalamaları gerekmektedir. Başvuru formu dışında noter onaylı muvafakatname gerekmektedir. Anne ya da babanın biri çocuklarına yolculukta refakat etmesi durumunda, çocuk ile beraber gitmeyen diğer vasinin noter onaylı muvafakatnamesine ihtiyaç duyulacaktır.

Belçika’yı ziyaret etmek isteyen kişilerin seyahat sağlık sigortası yaptırmaları zorunlu olmaktadır. Bu sigorta yaralanma, gerektiğinde tıbbi tedavi, hastane yatış işlemleri, ülkeye geri gönderim ücretlerini kapsayacak şekilde olmalıdır.

Tüm belgeleri tamamlamış olan başvuru sahipleri başvuruya gelmeden önce Belçika Konsolosluğu telefon numarasını arayarak randevu almaları ve bu randevu saatinde gerekli yerde olmaları gerekmektedir. Başvuru saatini kaçıran başvuru sahiplerinin yeniden randevu alması gerekecektir. Başvuru sırasında dikkat etmeniz gereken diğer bir husus ise pasaportunuzun süresi dolmamış olsa dahi yıpranma, hasar görme söz konusu olması durumunda pasaport yenilemesi yapmanız başvurunuzun değerlendirilme süresince önem olacaktır. Ayrıca yanlış bilgiler beyan etmeniz yalnızca olumsuz sonuç almanıza değil yasal bir suç işlemiş olmanıza neden olacaktır.

Not: Vize süreçleri Belçika Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir