İrlanda Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/irlanda-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/irlanda/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/irlanda/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/irlanda/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/irlanda/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/irlanda/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/irlanda/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

irlanda_bayrağıVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

İrlanda Konsolosluğundan vize almak isteyen Türk vatandaşlarının pasaport ayrımı yapılmadan herkesin başvuru yapma zorunluluğu bulunmaktadır. İrlanda Konsolosluğu yalnızca Bordo Pasaport sahiplerinin değil Yeşil Pasaport, Kırmızı Pasaport ve Gri Pasaport sahiplerinin de vize başvurusunda bulunma zorunluluğu vardır. Kısa süreli İngiltere vizesi bulunan Türk vatandaşlarının İngiltere’ye girişleri olmadan İrlanda’ya giriş yapmaları mümkün olamamaktadır. Bu nedenle İngiltere vizesine sahip olsanız dahi İrlanda’ya girebilmek için İngiltere’de bulunmanız ve sonrasında İngiltere vizeniz ile İrlanda’ya giriş yapmanız gerekmektedir.

İrlanda’ya seyahat etmek isteyen kişiler vize başvuruları için AVATS isimli sistemden online olarak başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Bu sistem üzerinden başvuru kabul edilirken, danışman firmalar aracılığıyla da başvurularınızı gerçekleştirebilmektesiniz. Bu durumda İrlanda Konsolosluğu randevu sistemine değil, danışman firmaların randevu sistemine başvurmanız gerekecektir. Randevu alabilmeniz için hafta için saat 8.30 ile 16.00 arasında aramalısınız. Bilgi almak için de bu firmaların çağrı merkezlerinden yararlanabilmektesiniz.

Başvuru yapmadan önce tüm evraklarınızı eksiksiz olarak hazırlamalısınız. İstenilen evraklar başvuru sahibinin kişisel bilgilerine göre değişkenlik göstermektedir. Belgeleri hazırlarken tamamı İngilizce olmalıdır. İngilizce olan belgelerinizin yeminli tercüman aracılığıyla tercüme edilmesi de yeterli olmaktadır. Şirket sahiplerinin başvurularında şirketlerinin vergi levhaları, imza sirküleri, sicil gazete ilanları, faaliyet belgeleri, maaş bordroları gibi belgelerinde yalnızca başlıkların İngilizce olması yeterli olmaktadır. Başvuru sahiplerinden istenen tüm evraklar orijinal olmalı ve ek olarak 2’şer adet fotokopilerinin olması gerekmektedir. Toplamda 3 adet aynı belgeleri sunmuş olmalısınız.

İrlanda Konsolosluğu vize başvurusunu için Ankara İrlanda Büyükelçiliği değerlendirmektedir. Başvuru sahiplerinin İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Ankara illerinden bir tanesinden şahsen başvuru yapmaları gerekiyor. İrlanda Konsolosluğu, önceki zamanlarda herhangi bir ülkeye başvuru yapmış ve olumsuz cevap aldığınız başvurularınız için de bilgi istemektedir. Olumsuz değerlendirilen başvuru mektubunuzu da belgelerinize eklemeniz talep edilmektedir. Ret cevabı almış olan ve bu durumu gizleyen kişilere İrlanda Konsolosluğu yapılan başvuruyu geri çevirecektir. Kullanmakta olduğunuz pasaportunuzun eskisi varsa eski pasaportunuzun da tüm sayfalarının fotokopisini çekmeniz ve belgeleriniz arasında sunmanız önemli olmaktadır.

Seyahat edecek kişi İrlanda vatandaşı olan birisi ile beraber İrlanda’ya gitmek istiyorsa, bu kişinin vize fotokopinin veya yeşil pasaport sahibiyse pasaportunun fotokopisini başvuru sırasında belgeleri arasında bulunduran başvuru sahiplerine referans olacağı ve olumlu yanıt almada etkili olacağı bilinmelidir. Sunacağınız belgelerinizden biri olan resminizde beyaz fon olması, 3 aydan eski olmaması ve rötuşsuz olması önemlidir. Bu kurullara uymayan resimlerle yapılan başvurular olumsuz değerlendirilmektedir. 18 yaşında küçük olan çocuklar ise 1 aydan eski olmayan muvaffakatnamenin aslı ve fotokopisi sunulmalıdır. Her çocuk için ayrı bir başvuru formu ve anne babanın imzalarının olması zorunludur.

Not: Vize süreçleri İrlanda Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir