Haiti Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/haiti-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/haiti/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/haiti/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/haiti/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/haiti/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/haiti/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Haiti’ye gidecek olan kişiler tarafından resmi işlem süreci dahilinde bilinilmesi gerekli bir takım bilgiler ve vize başvuru süreci bulunmaktadır. Haiti için işlem gerçekleşirecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için diplomatik pasaport sahibi kişilerin, hizmet pasaportu sahibi kişilerin, hususi pasaport sahibi kişiler ve bordo pasaport sahibi kişiler için vize başvuru sürecinden muaf tutularak işlem sürecine dahil olunulmadan gidiş sağlanabilmektedir. Haiti için vize başvurularında ülkeye giriş ve çıkış süreci en fazla 90 günü kapsamakta ve geçilmemesine dikkat edilmesi gerekmektedir. 90 gün geçildiği taktirde ülke Konsolosluğu tarafından ceza verilebilmektedir. Haiti için dönüş sürecinde ülke sınırlarından ayrılırken 25 Amerikan doları ücret ödenilerek çıkış vergisi verilmesi süreç açısından gerekli bir işlemdir.

Haiti için ülkeye gerçekleştirilecek olan ziyaretler için gidecek olan kişiler tarafından alınılması gerekli olan bir takım önlem ve tedbirler bulunmaktadır. Bu durumda dikkat edilmesi gerekli olan bilgilerden en önemlisi Haiti’de meydana gelen deprem faciasından sonra süregelen sorunlar ülkede etkisini sürdürdüğü için ülkeyi ziyaret edecek olan kişiler tarafından konaklama ve benzeri durumlar için ziyaret tarihinden bir ay öncesi bir tarihte gerekli önlemlerin alınması ve bu doğrultuda ülkeye giriş yapılıyor olması önem taşımakta olan bir bilgi özelliği göstermektedir. Haiti için 90 günden fazla süreli işlem gerçekleştirmek ve ülkede kalmak isteyen kişiler için Haiti Konsolosluğu’ndan resmi başvuru işlemi gerçekleştirilerek gerekli belgelerin teslimi ile gidiş sağlanılmaktadır. Haiti için uzun süreli vize başvurularında mevcut pasaport üzerinde herhangi bir deforme yırtılma ve benzeri bir sorun ile karşılaşılmaması ve pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip nitelik taşıyor olması önem taşımakta olan bir özelliktir.

İşlem gerçekleştirecek olan kişiler için resmi başvuru sürecine dahil olunulmadan bir ay öncesinden gerekli hazırlığın sağlanılıyor olması resmi işlem sürecinin işleyişi açısından önem taşımakta olan bir bilgi niteliğindedir. Bu bilgilere ek olarak yurt dışına çıkacak olan kişiler için yurt dışında mali gelir beyanı yapması ve yapılacak olan harcamalar için yeterli gelir seviyesine sahip olunduğuna dair belge beyanı sağlanması ve gösterilmesi gerekmektedir.

Not: Vize süreçleri Haiti Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir