Güney Sudan Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/guneysudan-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/guneysudan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/guneysudan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/guneysudan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/guneysudan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/guneysudan/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

ssVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Güney Sudan için işlem gerçekleştirerek seyahat etmek isteyen kişiler tarafından bilinilmesi süreç açısından önem taşımakta olan bir takım bilgiler bulunmaktadır. Sudan Vizesi almak için Sudan Konsolosluğuna resmi vize başvurusunda bulunularak süreç içerisine dahil olunulmaktadır. Resmi işlemler için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan diplomatik pasaport sahibi kişiler için vize başvuru sürecine dahil olunulmasına gerek bulunmamaktadır. Diğer pasaport türleri olan bordo pasaport , gri pasaport ve yeşil pasaport sahibi kişiler için resmi işlem sürecine dahil olunulması ve gerekli belgerin ve pasaport işlemlerin eksiksiz bir şekilde temininin sağlanılarak Sudan Konsolosluğundan alınan randevu doğrultusunda aktarımının sağlanılıyor olması gerekmektedir.

Yurt dışı vize başvuru sürecinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde aktarımının sağlanmasında hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile resmi işlemler için Sudan Konsolosluğuna aktarım yapılmaktadır. Bu evrakların işleme alınması ve vize başvuru onayının verilmesinin ardından resmi işlem sürecinde işlemlerin tamamlanmasında işlem süreci 3 iş günü ile 14 iş günü arasında sürerek vize alımı sağlanılmaktadır. Sudan için gerekli belgelerin ve pasaport işlemleri hakkında bilinilmesi önem taşımakta olan bir takım bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgilerden en önemlisi Avrupa Birliği Schengen’e üye ülkelerin vizelerine sahip olan kişiler, Amerika ve İngiltere Vizesine sahip kişiler tarafından resmi işlem sürecine dahil olunulmadan Güney Sudan için Atatürk Havaalanı üzerinde bulunan ilgili vize departmanından vize alımı sağlanılabilmektedir.

Konsolosluk için olan işlemlerde vize başvurularında gerekli belgelerin aktarımının sağlanmasında Konsolosluğun çalışma saatleri ve iş günleri dahilinde hizmet verdiği bilgisi dikkate alınılarak resmi işlem sürecine dahil ediniliyor olması sürecin işleyişi açısından önem taşımaktadır. İşlemlerin dönemsel yoğunluğun olduğu haftalar ve günlere denk getirilmemesi, resmi tatil, dini bayram tatilleri ve benzeri çalışma saatleri haricinde olan günlerde hizmet verememesinden dolayı resmi işlem sürecinde aksamalar gözlenebilmektedir. Konsolosluk işlemlerinde herhangi bir gecikme ve benzeri bir sorun ile karşılaşılmaması açısından süreç için hazırlanması gereken belgelerin bir ay öncesi bir tarihten  işlem sürecine dahil ediliyor olması büyük bir önem taşımaktadır. Sudan Konsolosluğu tarafından dikkat edilmekte olan bir diğer bilgi mevcut pasaportun geçerliliğinin sağlanıyor olması ve pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olma niteliği taşıyor olması işlemler açısından büyük bir önem taşımaktadır.

Not: Vize süreçleri Güney Sudan Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir