Fransa Vizesi Randevu

fransa-randevu

Fransa vizesi almak için yurt dışına gidiş nedeni daha önceden belli bir plana göre gerçekleştirilmektedir. 90 günden kısa olan vize işlemleri için gerekli başvuru talepleri Fransa Konsolosluğu ile direk bağlantı kurularak gerçekleştirilmemektedir. Fransa vizesi için yapılan başvuruların Fransa Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan aracı kurum, işlemlerin randevu yolu ile gerçekleşmesi ve işlem sürecinin bu yol izlenerek gerçekleştirilerek Fransa Konsolosluğuna başvuru talebinin yönlendirilmesi ile sağlanan bir işlem süreci kapsanmaktadır. Bu süreç üç temel aşamadan oluşur ve dikkat edilmesi gereken hususlar işlem süresinde önemli rol oynar. Fransa’ya gitmek için verilen vize türü olarak yurt dışına çıkış amacına yönelik olarak vize işlemleri gerçekleştirilmektedir. Fransa vizesi için turistik vize, ticari vize, transit vize, aile birleşimi ve aile oturumu gibi durumlar için farklı yollar izlenmektedir ve duruma göre vize verilmektedir. Bu durumlar hakkında detaylı bilgi almak ve işlemlerin gerçekleşmesi için öğrenilmesi gereken evrak işlemleri ve başvuru süreci hakkında her soru vize danışmanlığı firmaları tarafından bilgilendirilme sağlanarak gerçekleştirilmektedir. Fransa için yurt dışına çıkmak için Fransa Konsolosluğunun yönlendirdiği aracı kuruma eksik evrak olmaksızın gidilerek işlem süreci randevu ile başlatılabilinmektedir.

[accordion]
[toggle title=”Fransa vize talebim kaç günde sonuçlanır?” state=”opened”]

Vize talebiniz başvurunuzdan sonra ortalama 3 ile 30 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre ortalama 15 gündür.

[/toggle]
[/accordion]

fransa

Randevu Sırasında Ne Gibi İşlemler Yapılmaktadır?

Fransa’ya gitmek için gereken işlemler Fransa Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen aracı kurum ile gerçekleştirilmektedir ve bu işlemler için randevu alınma zorunluluğu vardır. İşlemlerin yapılması için alınan randevu süresince yurt dışına çıkmak isteyen kişi, Fransa Konsolosluğunun istediği gerekli evrak ve pasaportu bulundurarak eksiksiz bir şekilde getirmesi gerekmektedir. Alınan randevu süresince işlemlerde gecikme ve benzeri işlemleri aksatacak bir durum ile karşılaşılmaması adına gerekli evrak ve pasaportun aracı firmaya eksiksiz bir şekilde teslim edildiğinden emin olunması gerekmektedir. Randevu sırasında hazırlanan evraklar yetkili aracı kurum tarafından Fransa Konsolosluğuna teslim edilmektedir.

Fransa Vizesi Randevusu İçin Gerekli Evraklar

Fransa Konsolosluğunun vize işlemleri boyunca vize alımında işlem türüne göre çeşitli evraklar talep ederek bu belgelerin ülkeyi ziyaret ve uygunluk açısından büyük bir titizlik ile incelediği bir durum söz konusudur. Bu süreç için Fransız Hükümeti vize işlemleri için belirli belgeleri istemektedir. İstenilen bu belgeler eksiksiz bir şekilde bulundurulmalı ve randevu sırasında teslim edilerek işlem süreci başlatılarak vize alım işlemleri başlatılmaktadır.

fransa-randevu

Fransa Vizesi İçin Önemli Olan İşlemler

Fransa vizesi alımında zorunlu olarak Fransa Konsolosluğu tarafından istenilen bir takım işlemler ve uygulama mevcuttur. Bunların başında evrakların yurt dışına çıkacak kişi için geçerliliğinin bulunması yurt dışına çıkış işlemlerinde önemli bir faktördür. Fransa vizesi için 25 Eylül 2014 tarihinde yürürlüğe giren ve alınması zorunlu kılınan parmak izi uygulaması ile bu uygulama zorunlu kılınmaktadır. Parmak izi işlemi Fransa Konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu aracı kurum tarafından alınmaktadır. Buna ek olarak işlemler için bir diğer önemli husus ise pasaportun geçerliliğini koruması ve pasaport üzerinde herhangi bir deformasyon, yırtılma ve benzeri zedelenme olmaması yurt dışı için yapılan işlem süreci açısından büyük önem taşımaktadır. Eğer herhangi bir yırtılma, deformasyon veya parmak izi verilmemesi halinde yurt dışına çıkış işlemleri yapılamamakta ve randevu talebi reddedilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir