Yunanistan Vizesi Randevu

yunanistan-randevu

Yunanistan vizesi için gereken işlemlerde yapılması istenilen bir takım uygulamalar mevcut bulunmaktadır. Vize alım işlemlerinde Konsolosluklar işlemler için aracı kurum ile işlemlerin sağlanmasını istemektedir. Bu işlemlerin gerçekleşmesinde aracı kurum gerekli belgelerin hazırlanması ve işleme tabii tutulması için Yunanistan Konsolosluğunun belirlemiş olduğu aracı kurum ile bu işlem süreci başlamaktadır. Yunanistan vizesi üç temel aşamadan oluşmaktadır ve bu aşamalar için randevu alımı zorunlu kılınmaktadır. Öncelikli olarak Yunanistan vizesi almak için işlemlerin başlama sürecinde hazırlanılması istenilen evrakların bir ay öncesinden hazır bulundurulması ve işlem başlangıç sürecine kadar hazır edilmesi için vize danışmanlığı yapan firma aracılığı ile Yunanistan vizesi için aracı firma görevi gören firmaya teslim edilmesi ile işlem süreci resmiyet kazanmaktadır. Yurt dışı vize işlemlerinde Yunanistan’a gidiş amacına göre vize verilmektedir. 90 günü aşmayan vize başvuruları içinde Yunanistan vizesinde çeşitlilik gösteren bir takım vize türleri mevcuttur. Bunlardan en sık kullanılmakta olanı turistik vizedir. Bunun haricinde ticari vize, transit vize, aile birleşimi ve uzun süreli vize işlemleri için yetkili aracı kurum tarafından bu durum hakkında bilgilendirilirsiniz.

[accordion]
[toggle title=”Yunanistan vize talebim kaç günde sonuçlanır?” state=”opened”]

Vize talebiniz başvurunuzdan sonra ortalama 3 ile 30 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre ortalama 15 gündür.

[/toggle]
[/accordion]

Yunanistan Vizesi Randevusu Sırasında Hangi İşlemler Yapılmaktadır?

Yunanistan vizesi için bir kaç prosedür ve işlemler mevcut bulunur. Bu durumlar sağlandığı taktirde yurt dışına çıkmak için gerekli vizeye sahip olunabilmektedir. Bunun için yapılması gereken her işlem için randevu mecburiyeti söz konusudur. Randevu alımı gerekli evrakların hazırlanmasında ve işlemlerin eksiksiz bir şekilde işlemesi açısından büyük öneme sahiptir. İşlemlerin aksamaması adına randevu çalışma saatleri içerisinde gerçekleştirilerek yurt dışına çıkış için hazırlanan evrakların işlemlerde aksama ve uzama olmaması için evraklarda yanlış ve eksik evrak bulundurulmaması önemle dikkat edilmesi gereken önemli bir husus konumundadır. Vize işlemlerinin aracı kurum tarafından alınarak gerçekleştirilmesi randevu yolu ile sağlanmaktadır ve büyük bir titizlikle bu işlemler Yunanistan Konsolosluğunun kabul gördüğü şekilde randevu yolu ile işleme alınarak gerçekleştirilmektedir.

Yunanistan Vizesi Randevusu Sırasında Gerekli Evraklar

Yunanistan
Yunanistan Konsolosluğunun vize işlemlerinde yurt dışına çıkış için geçerli kıldığı bir takım evrak işleri ve pasaport uygunluğunu göz önünde bulundurduğu görülmektedir. Bu işlemler için gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanılması ve aracı firmaya teslim edilmesi randevu ile gerçekleştirilmekte olup bu işlemler için gerekli belgelerde eksiklik meydana gelmesi durumunda işlemler aksamaktadır. Bu durum randevunun iptal edilmesine olanak vermektedir. Böyle bir durumla karşılaşılmaması adına eksik ve geçerliliğini yitirmiş evrak bulundurulmaması gerekmektedir. Gereken evrakların geçerliliğini koruması ve biyometrik fotoğrafın güncel olması önemli görülen bir diğer faktör durumundadır.

Önemli Ve Dikkate Alınması Gereken Hususlar

Yurt dışı işlemlerinde önemli ve dikkat edilmesi gereken bir takım önemli işlemler mevcut bulunmaktadır. Yunanistan’a çıkış süresince Yunanistan’ın ülke vatandaşı olmayan kişiler için tabii tuttuğu evrak işleri için ek belge isteyebilmesi gibi bir opsiyonuda mevcut bulunmaktadır. Yurt dışı işlemleri sırasında gerekli görülen evrakların eksiksiz bir şekilde olması ve Konsolosluk ile kişi arasında köprü görevi gören aracı firmaya verilmesi ve önemli bir uygulama olan parmak izi alma işlemler aracı kuruluş tarafından alınmaktadır. Parmak izinin alınması yurt dışına çıkış işlemleri için gerekli ve verilmesi zorunlu olan bir prosedür. Bu işlemlere ek olarak Yunanistan Konsolosluğu pasaportun güncel ve herhangi bir deformasyon bulundurulmamış olmasına dikkat etmektedir. Böyle bir durum ile karşılaşıldığı ve güncel olmayan, deforme olmuş bir pasaport Konsolosluk tarafından geçerli olmamaktadır.Konsolosluk ile aracı firma arasındaki işlemler 2-15 iş günü sürmektedir.

Yunanistan Vizesi Randevu” üzerine bir yorum

 1. Yunanistan için İzmir konsolosluğundan 4 kişilik vize randevusu almak istiyorum.
  1.Mustafa Şen
  2.Emine Şen
  3.Aysel Taşçı
  4.Ayşe Tural

  Mustafa Şen tel no:0535 8495440

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir