Bulgaristan Vizesi Randevu

Bulgaristan-randevu

Yurt dışına çıkış işlemlerinde 90 günü geçmeyen vize başvuru işlemlerinde konsoloslukların yönlendirmiş olduğu aracı firmalar ile vize işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bulgaristan vizesi için yapılan başvuru işlemlerinde bilinilmesi gereken bir takım evrak işleri ve uygulamalar bulunmaktadır. Bulgaristan vizesi başvuruları için Bulgaristan Konsolosluğu tarafından yönlendirilmiş olan aracı kurum ile vize başvuru işlemleri yapılmaktadır. Vize işlemleri direk Bulgaristan Konsolosluğuna başvurularak yapılmamaktadır. Aracı kurumdan randevu talep ederek işlem süreci başlamaktadır. Bu işlem süresince yapılan evrak işleri için gereken belgelerin 1 ay öncesinden hazırlanarak uygun geçerlilikte olması gerekmektedir. Bulgaristan vizesi için ticari ve turistik olan vize işlemleri 90 günü geçmeyen vize başvuru işlemleri için aracı firma ile yapılmaktadır. Aile birleşimi, oturum izni, vize çıkış tarihleri, işlem süreçleri hakkında öğrenilmesi gereken detaylı bilgiler ilgili aracı kuruma yönlendirme yaparak evrak işlerinin hazırlanmasına destek veren vize danışmanlık hizmeti veren firmalar tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu işlemlerin gerçekleşmesinde Bulgaristan Konsolosluğunun yönlendirmiş olduğu aracı kurumda işlemlerinizin gerçekleşmesi için almış olunan randevu boyunca yurt dışına çıkış işlemleri süresince bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken bütün bilgiler bu yol ile aracı firma tarafından detaylı olarak Bulgaristan vizesi için gerekli her detay anlatılarak bilgilendirme sağlanmaktadır.

[accordion]
[toggle title=”Bulgaristan vize talebim kaç günde sonuçlanır?” state=”opened”]

Vize talebiniz başvurunuzdan sonra ortalama 3 ile 30 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre ortalama 15 gündür.

[/toggle]
[/accordion]

Bulgaristan vizesi randevusu Sırasında Yapılan Vize İşlemleri

bulgaristan

Bulgaristan vizesi için yapılması gereken vize işlemleri belirli aşamalardan oluşmaktadır. Bu aşamalar neticesinde ise gerekli bütün belgeler Bulgaristan Konsolosluğuna teslim edilerek işlem bitimi hakkında bilgi edinilme süreci kalmaktadır. Yurt dışı vize işlemleri için yapılması gerekli ve en önemli ve dikkat edilmesi gereken hususlardan biri vize alım işlemleri için istenilen ve gerekli olan evrakların eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi gerektiğidir. Bu durum vize işlemlerinde büyük bir önem taşımaktadır ve işlemlerin uzaması durumunda vize işlemlerinin tamamlanma süreside uzamaktadır. İşlemlerin uzamaması için eksik evrak bulundurulmadığından, pasaport üzerinde herhangi bir deformasyon bulunmadığından emin olunması ve dikkat edilmesi gerekmektedir. Alınan randevu sırasında bu belgelerin eksiksiz bir şekilde teslim edilmiş olması işlem süresini olumlu yönde etkileyen önemli bir faktördür. Vize başvurusunda randevu süresince gerekli görülen ve verilmesi zorunlu olan bir diğer uygulama ise parmak izi uygulamasıdır. Bu uygulama Bulgaristan Konsolosluğunun yönlendirmiş olduğu aracı firma tarafından alınan bir işlemdir ve verilmesi mecburidir.

Dikkat Edilmesi Gereken BilDİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BİLGİLER

Bulgaristan vizesi alım işlemleri için dikkat edilmesi gereken işlemler arasında en önemlisi randevu sırasında parmak izi verilme işlemidir. Bu işlem önemlidir. Yurt dışına çıkış işlemlerinde gerekli görülen ve önemli olan bir diğer şey ise yurt dışı vize işlemleri sırasında pasaport dikkat edilmesi gereken şeylerden biridir. Pasaportun geçerliliğini koruması ve pasaport üzerinde herhangi bir yırtılma, lekelenme, deformasyon bulunmaması işlem süresince sıkıntı çıkmasının önüne geçen önemli bir faktördür ve dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir