Avusturya Vizesi Randevu

austria-randevu

Avusturya vizesi almak için bir takım işlemler yapılması gereklidir. Bu işlem sürecinin başlaması için randevu talebi olması işlem süreci için büyük önem sahibidir. Avusturya vizesi talebinde bulunan kişilerin 90 günü aşmayan vize başvuru işlemleri için alacakları vize için yapılması gereken bir takım işlemler için mevcut başvuruların gerçekleşmesi için Avusturya Konsolosluğunun yönlendirmiş olduğu aracı firmalar tarafından alınan randevu ile işlemlerin büyük bir çoğunluğu bu kapsamda aracı firma aracılığı ile yapılmaktadır. Yurt dışına çıkış işlemleri için Avusturya vizesine başvuru sürecinde ülke için yapılan vize başvuruları gidilme amacına göre çeşitlilik göstermektedir. Avusturya vizesinde ticari vize işlemleri, aile birleşimi bilgileri, turistik vize işlemleri, oturum izni gibi pek çok vize işlemi mevcuttur. Vize alım sırasında bu tür işlemlerin gidiliş amacına göre belirlenmesi ve istenilen evrakların  hazır bir şekilde bulundurularak aracı firmaya teslim edilmesi işlemler için gerekli görülen bir prosedürdür. Bu prosedürün eksiksiz bir şekilde sağlanması işlemlerin hızlanmasında büyük pay sahibi konumundadır.

Avusturya Vizesi Randevusunda Hangi İşlemler Yapılmaktadır?

Avusturya Vizesi için Avusturya Konsolosluğunun yönlendirmiş olduğu aracu kurum aracı ile işlemler yapılmaktadır. Avusturya Konsolosluğuna 90 günü geçmeyen işlemler aracı kurum ile sağlanmaktadır. Bu işlemlerin gerçekleşmesinde yurt dışına çıkış işlemlerinde önemli rol oynayan aracı firmalar tarafından alınan randevu ile işlemler gerçekleşme sürecine girmektedir. Alınan randevudan yaklaşık 1 ay önce yurt dışına gitmek için gerekli evrakların hazır bulundurulması işlem sürecini olumlu şekilde etkileyen önemli bir faktör konumundadır. Aracı kurumda yapılan işlemler yurt dışına çıkış için kişinin somut olarak yapacağı başvuru sürecini kapsamaktadır ve işlemlerin büyük bir kısmı bu randevu sırasında gerçekleşmektedir.

[accordion]
[toggle title=”Avusturya için 90 günden daha uzun süreli başvuruları VFS Global firmasına yapabilirmiyim?” state=”opened”]

Hayır, sadece 90 günlük ulusal vize için randevu alabilirsiniz.

[/toggle]
[/accordion]

Avusturya İçin Vize İşlemlerinde Turistik, Ticari Ve Ziyaretçi Vizesi

Avusturya vizesi için gidilmek istenen amaca göre vize alım seçenekleri bulunmaktadır. Bu türler vizenin ne amaç ile alındığıyla alakalı bir durumdur. 90 günü geçmeyen turistik vize başvuruları aracı firma ile gerçekleştirilen bir vize türüdür. Ticari vize işlemlerinde bağlantılı olunan şirket aracılığında davet gönderimi yapılması veya normal vize talebinde amaç belirtilerek yurt dışına çıkış sağlanmaktadır. Ziyaretçi vizesi alınması için yurt dışında ikamet eden akrabalar aracılığı ile davet edinilerek işlem yapılabilmektedir.

Austria
Avusturya Vize Alım İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Yurt dışı için yapılan vize işlemleri sırasında Avusturya Büyükelçiliği ve Konsolosluğunun yabacı vatandaşlardan istediği bir takım prosedürler mevcut bulunmaktadır. Bu işlemlerden en önemlisi yurt dışına çıkış için yapılan vize işlemleri sırasında vatandaşlardan birtakım gerekli evraklar talep edilmektedir. Bu işlemlere ek olarak Avusturya’ya gitmek için gerekli görülen parmak izi uygulaması aracı kurum tarafından alınmaktadır. Bu işlem süresince dikkat edilmesi gereken bir uygulamadır ve yurt dışına çıkış işlemleri sırasında verilmesi zorunlu bir uygulama konumundadır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer etmen ise vize işlemlerinde kişinin pasaportunda herhangi bir deformasyon,yırtılma ve benzeri sorun ile karşılaşılmaması işlem süreci açısından büyük önem taşımaktadır. Buna ek olarak pasaportun geçerliliğinin yurt dışından dönüş tarihinden sonraki bir tarihe kadar geçerliliğini koruması gerekmektedir. Bu ve buna benzer olumsuz durumlar ile karşılaşılması durumunda Avusturya vizesi için yapılan işlemlerde Konsolosluk mazeret kabul etmeksizin işlem sürecini durdurur ve reddetme durumu söz konusu olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir