datarar

Çoğu site sahibinin ortak olarak buluştuğu bir feed servisi vardır oda feedburner olarak bilinir. Bu yazımda feedburner hesabını twiter ile bağlamayı anlatmaya çalışacağım ve bilindiği gibi feedlerinizi twiter ile bağladıktan sonra bütün sosyal ağlarınızı twiter ile bağlamanız çok kolaylaşıyor. Bunu özellikle vurgulama sebebim çoğu wordpress, joomla blog sahibi sitelerini sosyal ağlar ile birleştirmek için eklenti kullanıyor olması burada göreceğizki google her konuda verdiği desteği bu konudada vermektedir.

Peki Feedburner hesabını Twitter hesabı ile nasıl bağlıyoruz, hangi kısaltma servisini kullanıyoruz…

FeedBurner hesabınızı Twitter’a bağlamak için aşağıdaki adımları tek tek takip edelim…

1) Öncelikle Google Feedburner hesabımıza giriş yapıyoruz.

2) Feedburner hesabımızdan bloumuzun kayıtlı feedini seçiyoruz.

3) Şimdi üstte Publicize yazan tab menü kısmına tıklatın.

4) Sol tarafta, Socialize seçeneğini tıklayın.

5) Şimdi Twitter hesabı eklemek için bir seçenek göreceksiniz (Add Twitter Account yazan kısım). Twitter kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir.

6) Ekledikten sonra işlem bitmiş oluyor hemen aşağıda bulunan seçeneklerden istediğiniz seçenekleri ayarlayabilirsiniz son olarak yapmanız gereken tek şey save (kaydet) demek olacaktır. Size örnek olması amacıyla sitemizin ayarlarını aşağıdaki resimle ekliyorum paylaşımlarınız eklentisiz eklenmiş oluyor hayırlı olsun 🙂

datarar

Bundan sonra Feedburner hesabı ile Twitter hesabınız bağlantıyı sağlamıştır örneğini görmek için https://twitter.com/datarar_com .

Twiter hesabımızda görüldüğü üzere bağlantıları Goo.gl URL kısaltma servisi (gmail hesabınıza google’ın kısaltma servisi) kullanarak yayınlanmıştır. http://goo.gl/fb/D2rCT

Twitter hesabınızı bağlamak için diğer (tweeterfeed, dlvr.it) bir çok servisten ise FeedBurner hizmetini kullanmanızı tavsiye ederiz.