Del.icio.us (Delicious) Yenilendi

datarar

Sosyal imleme sitesi “del.icio.us”, yeni tasarımı ve çok daha kolay hatırlanacak bir adres “delicious.com” a geçti.

YouTube’un kurucuları Chad Hurley ve Steve Chen tarafından kurulan Avos, Delicious’a yepyeni bir hava kattı. Yenilenen link paylaşım sitesi Delicious, beraberinde yenilikler de getiriyor.

Birkaç hafta önce YouTube’un kurucuları Chad Hurley ve Steve Chen, Delicious link paylaşım portalına yeni bir soluk kazandırmayı planladıklarını duyurmuşlardı.

Yeni Delicious sitesi Hurley ve Chen’in yeni sitesi Avos çatısı altında yenilendi. Yeni Delicious ile birlikte gelen en büyük yenilik “stacks” olmuş. İnternette her gün oluşan içerikleri bir yığın halinde biriktirip kullanıcılara sunuyor. Eğer isterseniz stack’leri kişiselleştirebiliyorsunuz. Bu sayede kullanıcıların ilgilendikleri konular hakkında çok sayıda bilgiye tek bir yerden ulaşmaları sağlanıyor.

Delicious’ı bu değişimden önceki haliyle kullananlar daha önce ekledikleri yer imlerine yine aynı yerden ulaşabiliyorlar. Delicious’daki yer imleri ayrıca “links” olarak yeniden adlandırılmış. Sitenin tüm kullanım tecrübesi de geliştirilmiş durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir