Genel Sosyal Sorumluluk Teknoloji

WWF’den çevreci dosya formatı

datarar

WWF (World Wide Fund for Nature / Dünya Doğayı Koruma Vakfı), kendi adını verdiği dosya formatı ile belgelerin yazıcıdan çıktı alınmasına imkan vermiyor. Bunu dışında belgelerin normal bir PDF belgesinden farkı bulunmuyor. Bu sayede ağaçları ve çevreyi korumayı hedefleyen WWF, şimdiden Suncycle, Triodosbank ve B.A.U.M. e.V gibi şirketlerin desteğini almış bulunmakta.

İnternet ortamında yayınlayacağınız belgelerinizin çıktı alınmasına ihtiyaç duyulmayacağını düşünüyorsanız veya çıktı alınmadan bilgisayar ortamında kullanılmasını istiyorsanız belgelerinizi WWF formatında kaydedebilirsiniz. Bunun için hazırlanan programı kullanmanız ve WWF olarak belgelerinizi kaydetmeniz yeterli. Programı bilgisayarınıza indirmek için ise www.saveaswwf.com/ sitesini ziyaret edebilir; ayrıca WWF dosya formatı ile alakalı tüm gelişmeleri www.facebook.com/saveaswwf sayfasından takip edebilirsiniz.

Aşağıda bulunan video konuyu özetlemek için yayınladıkları bir videodur ingilizce ama anlaşılabilir umuyorum 🙂

Bilginin sorgulandıkça gerçeğe ulaşacağına ve paylaştıkça çoğalacağına inanan, ürettiklerini elinden geldiğince dağıtmayı, genelde konuşmaktan çok dinlemeyi seven, nadiren de olsa sessiz bir mekanda sadece 3 – 5 saat dinlenmekten haz alan, karşılıklı fikir alış verişi yapmaktan, insanların ürettikleri çalışmaların yorumlamalarını kendince yapmaktan ve hakkettikleri değeri vermeyi isteyen biriyim…

Leave a Comment