Estonya Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/estonya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/estonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/estonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/estonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/estonya” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/estonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/estonya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

EstonyaVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Estonya, Avrupa’nın Kuzeyinde bulunan ve birden fazla etnik kökene sahip olan bir Schengen ülkesidir. Schengen ülkesi olması, ülkeye yapılacak olan ziyaretler için Schengen ülke kurallarına uyulması gerektiğinin bilinmesinin gerektiğidir. Estonya’yı ziyaret edecek olan kişilerin bilmesi işlem süreci açısından gerekli olan bir takım bilgiler ve vize başvuru süreci bulunmaktadır. Bu süreç içerisinde Estonya’ya gidecek olan kişilerin bilmesi gereken ilk bilgi Estonya’nın vize prosedürleri gereği olarak bordo pasaport sahibi, yeşil pasaport sahibi ve gri pasaport sahibi kişilerden vize talep ederek işlem gerçekleştirilerek vize başvurularında bulunulmasını talep etmesidir. Estonya’ya gitmek için siyah pasaport sahibi kişiler vize başvuru sürecinden muaf tutularak sürece dahil olmamaktadır.

Estonya vizesi için bilinilmesi gerekli olan bir diğer bilgi Estonya’nın bir Schengen ülkesi olması ve Schengen ülke kuralları dahilinde işlemlerin gerçekleştirilmesi ve vize başvuru sürecine dahil edilmesi istenilmektedir. Yurt dışına çıkış yaparak Estonya’ya ziyaret gerçekleştirecek olan yabancı vatandaşlarının Schengen ülkelerinin koymuş olduğu kurallara uyarak işlem gerçekleştiriyor olması süreç açısından önem taşımaktadır. Bu bilgilerden ilki Schengen ülkelerini ziyaret edecek olan kişilerin zorunlu seyahat sağlık sigortası yapmaları ve pasaportların geçerliliğinin en az 6 ay geçerliliğe sahip olarak, pasaport üzerinde herhangi bir deformasyon, yırtılma ve benzeri bir sorun bulunmuyor olması süreç açısından büyük önem taşımaktadır. Estonya için vize başvuruları Estonya Konsolosluğu’na direkt olarak veya vize danışmanlığı hizmeti vermekte olan kurumlar aracılığı ile aktarım sağlanarak gerçekleşebilmektedir.

Estonya Vizesi için işlemlerin gerçekleştirilme sürecinde hazırlanılması gereken belgelerin vize danışmanlığından alınan randevu ile alınarak sürece dahil ediliyor olması, işlem gerçekleştirecek olan kişiler tarafından büyük bir önem taşıyarak rol oynamaktadır. Estonya Vizesi almak için gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin vize danışmanlığı aracılığı ile eksiksiz bir şekilde hazırlanıyor olması süreç açısından çıkabilecek olan problemlerin önüne geçen önemli bir faktör etkisi olarak bilinilmektedir. Estonya’ya gitmek için hazırlanılan belgelerin vize danışmanlığı refakati aracılığı ile Estonya Konsolosluğundan alınmış olan randevu doğrultusunda aktarılması ve Konsoloslukta incelenmeye tabii olan belgelere ek olarak alınması gereken parmak izi uygulamasının verilmesi ile 5 yıl süreyle diğer Schengen ülkelerine gerçekleştirilecek olan ziyaretlerde herhangi bir vize başvuru sürecine tabii olmadan gidiş sağlanmaktadır.

Estonya Vizesi için gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin Estonya Konsolosluğunda incelenerek vize onay sürecine girmesi ve vize çıkışının sağlanması, süreç olarak bir iş haftası ile üç iş haftası arasında süre gelen bir işlem sürecidir. Bu sürecin tamamlanması ve gerekli onayın sağlanarak vize tesliminin sağlanması için, işlemlerin hazırlık aşamasında hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile telefon yoluyla bilgi akışı sağlanarak süreç tamamlanmaktadır. Estonya Konsolosluğu’nun çalışma saatleri ve iş günleri dahilinde hizmet verdiği ve resmi tatil günleri, bayramlar ve benzeri çalışma saatleri dışındaki günlerde vize başvuruları işlem sürecine dahil edilmemektedir.

Not: Vize süreçleri Estonya Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir