Estonya Aile Birleşimi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/estonya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/estonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/estonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/estonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/estonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/estonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/estonya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

almanya-bayragiAile birleşimi başvurusu, gerekli evrakları ve tüm detaylı bilgi için 0850 840 0990 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Estonya gitmek için alınması aile kuran kişiler veya ailesi bulunan kişilerin vize başvuru sürecinde işlemlere dahil olarak yurt dışına çıkış sağlamasında gerekli olan bir takım bilgiler ve vize başvuru süreci bulunmaktadır. Aile birleşimi adı verilen vize türü ile Estonya’ya gitmek için bilinmesi gerekli olan ve büyük önem taşımakta olan bir takım prosedür işlemler bulunmaktadır. İlk olarak bilinilmesi gerekli olan bilgi Aile birleşim vizesi alacak olan bireylerin işlem sürecine dahil edilmekte olan belgelerin ve pasaport işlemlerinde hazırlanılması gereken evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve vize başvuru sürecine dahil edilmesi istenilmektedir. Estonya Vizesi almak isteyen kişilerin pasaportlarının en az 6 ay geçerliliğe sahip olması ve vize başvuru sürecinde herhangi bir problem ile karşılaşılmaması için pasaportun üzerinde herhangi bir deformasyon, yırtılma ve benzeri bir sorun bulunmaması süreç açısından büyük önem taşımaktadır. Aile birleşim vizesi almak için başvuru şartlarının ve uygunluğunun sağlanıyor olması süreç açısından büyük bir önem sağlayacağı gibi, işlem sürecinin uzamasınında önüne geçmekte olan bir faktördür. Estonya’ya aile birleşim vizesi almak isteyen kişilerin başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesi için işlemleri Estonya Konsolosluğuna direkt başvuru sağlayarak veya işlem sürecinde aracı kurum olarak hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile sürece dahil ederek gerçekleştirebilmektedir. İşlem sürecinin vize danışmanlığı aracılığı ile gerçekleştiriliyor olması, süreç açısından karşılaşılabilicek olan problemlerin ve vize başvuru sürecinde olabilecek olan aksamaların önüne geçmektedir. Estonya için diplomatik pasaport, hususi pasaport, bordo pasaport ve hizmet pasaportu sahibi kişiler vize başvuru sürecine tabii olmakta ve işlem gerçekleştirmek zorundadır. Başvuru yapacak olan kişilerin dikkat etmesi gerekli olan bir diğer bilgi oturulmakta olan mevcut ikamet adresinde en az 6 ay süre ile ikamet ediliyor olması süreç açısından büyük önem taşımaktadır. Teslim edilmesi gerekli olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin Estonya Konsolosluğuna alınan randevu sırasında vize danışmanlığı refakati aracılığı ile teslim edilmesinin ardından işlemlerin incelenmesi ve onay sürecine girmesi 2 ay ile 5 ay süre arasında değişkenlik göstererek tamamlanmaktadır.

Estonya’ya gitmek için aile birleşim vizesi almak isteyen kişilerin hazırlaması gerekli olan belgeler ;

– Yurt dışı vize başvurusunda bulunan kişinin biometrik bilgilerinin ve fotoğrafının son 6 ay içerisinde çekilmiş olan bir fotoğraf olup güncel görünüşü ile benzerliğini koruyor olması gerekmektedir.

– Yapılan müracatın yurt dışına çıkış yapacak olan kişi tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

– Pasaportun geçerlilik süresinin 8 yıldan eski bir pasaport olmayan ve geçerliliğinin en az 1 yıl olması gerekmektedir.

– Estonya için gerekli başvuru formunun Estonca olarak doldurulması ve büyük bir titizlikle eksiksiz bir şekilde yer alması gerekmektedir.

– Uluslararası geçerliliğe sahip olan evlenme belgesi asil ve fotokopisi getirilmelidir.

– Başvuruda bulunan kişi nüfus kayıt belgesi aslı ve 2 adet fotokopisini getirmelidir.

Dikkat edilmesi gerekli olan durumlardan en önemli bilgi, başvuru sürecinde randevu saatinden yarım saat önce Estonya Konsolosluğunda  olunması olabilecek sorunların önüne geçen bir bilgi niteliğindedir.

– 3 adet Vesikalık Biyometrik Fotoğraf

– Vize işlem ücretleri öğrenilerek reşit olanlar ve olmayanlar için tam fiyat üzerinden randevu sırasında teslim edilmesi istenmektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir