Estonya Uzun Süreli Vize

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/estonya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/estonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/estonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/estonya” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/estonya” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/estonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/estonya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Ulusal vize, 90 günü aşan ikamet süreleri için aile bireyleri ile görüşmek, akraba eş ve dost ziyaretleri, çalışmak, üniversite eğitimini sürdürmek, geçici iş veya mevsimlik işçi olarak çalışmak amacıyla verilecek olan vizelerdir. Uzun süreli vize ise bir veya birden fazla girişli olarak kullanılan vizelerdir. Bazı ülkeler birden fazla giriş yaptığınızı belgelemeniz ve bir seyahat sağlık sigortası yaptırmanızda sizin uzun süreli yurt dışı giriş çıkış planı yapabileceğinizin bir göstergesi oluyor ve bu ülkeler bunları dikkate alıyor. Estonya uzun süreli vize ve ulusal vize ile giriş yapabilme olanakları sağlamaktadır.

Estonya tarihin çeşitli dönemlerinde Danimarka, isveç, polonya ve rusyanın egemenliği altına girmiş ve baltık denizinin doğusunda güzel bir ülkedir. İnsanları sıcakkanlı ve misafirperverdir. Diplomatik pasaport (kırmızı), hususi pasaport (yeşil) ve hizmet pasaportu (gri) olanların dışındaki tüm türk vatandaşları Estonya ya girmek için vize almak zorundadırlar. Türkiye den diplomatik ve servis pasaport sahipleri Estonya da 6 aylık süre içerisinde 90 günü aşmamak kaydı ile vizeye ihtiyaç duymadan kalabilirler. Estonya uzun süreli vize ve ulusal vize ile giriş yapabilmek için Estonya büyükelçiliğine başvurulması gerekmektedir. Vize başvuruları Estonya temsilciliklerinin internet sitelerinden online vize başvuru formu doldurularak yapılabilir. Vize başvuru formları İngilizce, Estonca ve rusça olarak doldurulmalıdır. Doldurulan başvuru formuna verdiğiniz bilgiler ışığında e-mail adresine vize numarası ile beraber vize başvuru formu gönderilir. Gelen formun çıktısı ile beraber Estonya büyükelçiliğine ıslak imzalı olarak şahsen müracaat gerekmektedir. Form doldurulurken harflerde Türkçe karakterler kullanılmamalıdır. Bir adet 35 mm x 45 mm ebatlarında (arka fonu beyaz veya tek renkli) renkli fotoğraf, Estonya da geçerli bir sağlık sigorta poliçesi, seyahatin amacını, sebebini gösterir bir davetiye, çalışmayı yada oradaki öğrenimi sağlayan izin belgesi, Estonya da geçireceğiniz her gün için 135,00 tl mali kaynağınızın olduğuna dair doküman, vize ücretinin ödendiğine dair dekont ile Estonya temsilciliklerine giderken götüreceğimiz belgeler arasındadır. Vize başvuruları 3 ile 7 iş günü arasında sonuçlanmakla birlikte bu süre bazen 30 güne kadar çıkmaktadır. Pasaportlar son 10 yıl içinde düzenlenmiş olmalı,  15 yaş ve üstündeki kişiler için kendilerine ait fotoğraflı seyahat belgeleri olmak zorundadır. Ebeveyn pasaportuna kayıtlı 7 yaşından 15 yaşına kadar çocuklar için kayıtlı oldukları ebeveyn pasaportunda fotoğrafları bulunmak zorundadır. 7 yaş altı çocuklar içinse kayıtlı oldukları ebeveyn pasaportunda fotoğraflarının bulunmasına gerek yoktur.

Estonya da uzun süreli vize ve ulusal vize alarak kalmak ve burada ki güzellikleri keşfetmek mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir