Danimarka Uzun Süreli Vize

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/danimarka-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/danimarka/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/danimarka/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/danimarka” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/danimarka/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/danimarka/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/danimarka/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Danimarka uzun süreli vize işlemleri ve ya ulusal vize işlemleri yapmak için Ankara, İzmir, İstanbul, Antalya ve Gaziantep’te bulunan merkezlere başvuru yapılabilmektedir. İstanbul’dan yapılan başvurular o ülkeden, diğerlerinden yapılan başvurular Ankara’daki konsolosluk tarafından değerlendirilir. Başvuru kararı almadan önce Ankara Büyükelçiliği ve ya İstanbul Başkonsolosuna giriş vizesi yetkisi mülakatı için kişisel olarak bulunmak gerekli olabilmektedir Randevu sistemleri mevcut olup önceden bilgi almak mümkün durumdadır.

Gerekli belge olarak doldurulmuş başvuru formu, biometerik 2 adet arka fonu beyaz olan 3.5×4.5 mm lik vesikalık fotoğraf, son 10 yıl içinde alınan geçerli bir pasaport ve varsa referans olma adına önceki pasaportlar. Ki bu pasaportlar dönüş tarihinden sonraki 3 ay daha geçerli olmak zorunda olan pasaportlardır. Danimarka’ca ve ya İngilizce yazılmış davetiye gerekmektedir.  Davet edenin ve ya davet edilenin açık isim adres ve akrabalık dereceleri hatta sevgili durumunda olanlar için ne kadar süredir tanışık oldukları belirtilmelidir artı olarak beraber çekilmiş nişanlı ve ya sevgililerin fotoğrafları A4 boyutunda bir kâğıda renkli fotokopi haline getirilmelidir. Davet edenin oturum kartı ve ya pasaport fotokopileri de gerekmektedir. Başvuru yapan şahıs çalışıyor ise işvereni tarafından izin mektubu almak zorunda olup otel ve uçak rezervasyonları ara seferler dâhil belgelerin içinde bulunmak zorundadır. Seyahat sağlık sigortaları seyahat süresinin tamamını kapsamak durumunda olup bu başvuru merkezlerinde yapılabilmektedir. Öğrenciler ise eğitim kurumlarından güncel öğrenci belgelerini temin etmek zorundadırlar. Danimarka uzun süreli ve ya ulusal vizelerin takibi internetten çevrimiçi da gerçekleşebilmekte makbuz numaraları ve doğum tarihleriyle işler güvenle yürümektedir.

Başvuru sürecinde Danimarka uzun süreli vizesi ve ya ulusal vizesi ve oturma izinleri için başvuruların hepsi Vize başvuru merkezlerinde kabul edilmekte olup başvurulardan önce ziyaret amacını belirten net bir dilekçenin yazılması gerekmektedir.  Kısa dönemli vizeler ki bunlar 90 günlük olmakla beraber başvuru yapan şahısların konaklamalık özel bir yerleri yok ise ülkede kalmak istediği toplam gün kadar günlük en az 46 Euro a kadar çıkan ve buna denk gelen banka ve bankaların hesap dökümünü sağlamaları gerekmektedir.  Davet eden kişi var ise kalacağı yer artı finansal desteği de kabul ederse bu bahsedilen tutara gerek kalmayacak talep de edilmeyecektir. Ama hala ülkede kalacak kadar finansal dokümanını ispat etmek zorunda olan seyahatçi bu finansalı karşılayamıyorsa vizenin olumsuz etkiyeceği anlamına gelmemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir