Bulgaristan Uzun Süreli Vize

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/bulgaristan-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/bulgaristan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/bulgaristan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/bulgaristan” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/bulgaristan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/bulgaristan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/bulgaristan/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Bulgaristan ‘ a seyahat edecek olan Bordo Pasaport ( Umuma Mahsus ) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu seyahat öncesi Bulgaristan vizesi almaları gerekmektedir. Ancak Schengen üye ülkeler, Avrupa Birliği üye ülkeleri, Lihtenştayn ve İsviçre ikame izni ve bu ülkelerin vizesine sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise Bulgaristan vizesi işlemlerini gerçekleştirmeden ve 5 ikamet günü süresini aşmama şartı ile Bulgaristan için ulusal vize almadan transit seyahat gerçekleştirebileceklerdir.

Türkiye Cumhuriyeti Yeşil Pasaport, Siyah Pasaport ve Gri Pasaportu bulunan Türk vatandaşlarının Bulgaristan için vize almalarına gerek yoktur ancak bu kişiler Pasaport geçerlilik süresini Bulgaristan vize uyum koşullarını göz önünde bulundurarak seyahatlerini yapmalıdırlar. T.C. Yeşil Pasaport ve diğer Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaport sahiplerinin pasaport geçerlilik süreleri ise Bulgaristan seyahati sonrası en az 6 aydır. Bulgaristan vizeleri ile Schengen üye ülkelerine seyahat edebilmeleri mümkün değildir. Ancak Pasaportunda geçerli Schengen vizesi bulunan T.C vatandaşları geçerli Schengen vizeleri  ile Bulgaristan’ a giriş yapılabilecektir. Bulgaristan turistik vizesi kısa süreli vize türüdür. Bulgaristan turistik vize en çok 15 gün olarak verilir ve bu vize tek girişlidir. Uzun süreli vize ise ticari ve özel ziyaret amaçlı başvuru olduğunda verilecektir.

Bulgaristan için ulusal vize başvuru işlemlerinde bulunacak olan Türk vatandaşlarının bilmesi gereken bir diğer önemli konu ise Bulgaristan C vizeleri kısa süreli Bulgaristan vizesidir. Bulgaristan C vizeleri en fazla 5 iş günü içinde sonuçlanırken Bulgaristan vize işlemlerinde bulunacak olan T.C vatandaşların seyahat edecekleri tarihten 15 gün önce vize başvuru işlemlerinde başlamaları gerekmektedir. Uzun süreli vize olan D tipi vizelerin başvuruları ise Bulgar Elçiliği / Başkonsolosluğu tarafından alınmaktadır. Bulgaristan vize başvuru formu, Bulgaristan Konsolosluğu tarafından hazırlanmıştır ve amacı konsolosluğun vize talebinde bulunan kişiler hakkında bilgi edinmesini sağlamaktadır ve bu formu eksiksiz ve gerçek bilgilerle doldurularak başvuru evraklarınız arasında bulundurmalısınız. Bu form uluslar arası prosedür de kullanılan resmi bir belgedir. Bu sebeple verilen sahte bilgilerin suç unsuru taşıyacağı unutulmamalıdır. Bulgaristan vize başvuru formunda beyan edilen asılsız ve eksik bilgiler Bulgaristan vize işlemlerinizin yanmasına sebep olurken, aynı zamanda ceza almanıza yol açacaktır. Ülkeye giriş çıkışlarınızın zorlaşacağı gibi para cezası alınması da söz konusudur. Bu formun imzalanması ile birlikte, vize bitiminde ülkeden ayrılacağınızı taahhüt ettiğiniz gibi vizeyi almış olmanız Bulgaristan’a kesin girişiniz anlamına da gelmez. Giriş işlemleriniz sınır kapısındaki görevlilerin son kontrollerinde onaylaması halinde gerçekleşecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir