Chrome dahili reklam engelleyicisi için tarih verildi!

Google daha önce Chrome internet tarayıcısına dahili reklam engelleyicisigetirme konusundaki planlarını paylaşmıştı. Sonunda şirket, kullanıcıların gelmesini dört gözle beklediği özelliği ne zaman sunacağını da açıklamış durumda.

 Chrome dahili reklam engelleyicisi için beklenen tarih 15 Şubat!Google tarafından yapılan açıklamada, engelleyicinin 15 Şubat 2018tarihinde aktif hale geleceği duyuruldu. Reklam engelleyicinin tüm reklamları değil, sadece Coalition for Better Ads’in kötü kullanım tespit ettiği reklamları engelleyeceğinin bir kez daha altı çiziliyor. Bunlar arasında tam sayfa reklamlar, otomatik oynayan ses ve videolu reklamlar ve kendiliğinden ortaya çıkan reklamlar yer alıyor.

Şirket bu türde reklamlar içeren siteleri uyararak yaşayabilecekleri potansiyel engellemeleri bildirecek. Bunun için sitelerin Reklam Deneyimi Raporlama aracı üzerinden sitesini denetlemesi büyük önem taşıyor. 30 gün boyunca standartlara uymayan sitelerin reklamları Google’a ait veya Google tarafından sunulan reklamlar olsa bile engellenecek. Bu aşamadan sonra siteler, kötü reklamları kaldırdıktan sonra tekrar inceleme için başvuruda bulunabilecek.

İnternet devi, bu programındaki amacının internetteki kötü reklamları ortadan kaldırarak yayıncılara yardım etmek olduğunu vurguluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir