Almanya Vizesi Başvurusu

Başvurusu müracaatında Pasaport sürenizin en az 6 ay olması gerekmektedir. Ayrıca gitmek istediğiniz tarihten en az 3 ay önce Almanya vizesi başvurusu yapılabilmektedir. Schengen vizenizle dilediğininz bütün schengen ülkelerine giriş – çıkış yapabilirsiniz.Yalnız, ilk girişinizi Öngörülen yani başvurunuzu yaptığınız Ülkeye yapmak zorundasınız, daha sonrasında transit geçişler yapabilirsiniz. Akraba ziyaretlerinde akrabanın ispatı nüfus kayıt örneklerinden yapılmaktadır. İlk Almanya vizesi başvurunuzda mutlaka bir danışmanla görüşmeniz Vize almanızı kolaylastırır.

Sizden İstediğimiz evrakların bazılarını aşağıdaki yönlendirilmiş bölümlerimizden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Pasaport başvurusu e-devlet sgk hizmet dökümü vize web sitesine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.Detaylı Bilği için 0312 446 0 991

[toggle title=”Almanya vizesi başvuruları artık konsolosluğa yapılmıyor mu ?”]Başvurunuz 90 günden daha kısa süreli bir başvuru ise İdata firmasına yapmak zorunluluğu getirilmiştir.[/toggle]

Almanya Vizesi İdata

Almanya konsolosluğu artık aile birleşimi dışında bireysel başvuruları kabul etmemektedir. Bilindiği üzere Almanya vize başvuruları artık İdata üzerinden Almanya konsolosluğuna teslim edilmektedir. Bu durum, kişilerin kargo yolu ile başvuru yapmasına imkan ve olanak sağlamaktadır. Almanya vizesi başvurusu yapacak kişilerin özellikle ilk başvurularında çok dikkatli olması (gidiş dönüş tarihleri, uçak rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası, Gelir beyanı, Aile durumu , gidiş gerekçeleri ve ekonomik boyutları, muazzam bir sekil de hazırlanıp konsolosluğa ibraz edilmesi gerekmektedir. Bunların dışında gelişen ufacık bir yanlışlık (RET) gerekçesine sebep verdiği gibi, pasaportuna işlenmesi ve bir daha ki schengen vize talebine olumsuz bir durum ortaya koyacağını bilmeniz gerekmektedir. Yaşanabilecek olumsuz durumları ortadan kaldırmak adına yalnız bir telefonla bırakın Almanya Vize Başvurunuzu sizin yerinize biz yapalım. Hem daha Güvenilir, Hem daha Garantili.

Almanya vizesi için her yıl birçok başvuru olmaktadır. Ancak bazı başvurular kabul edilmemektedir. Bazıları da bazı nedenlerden dolayı uzamaktadır. Oysa zaman çok değerlidir. Gitmek isteyenler belirli bir plan dâhilinde gittikleri için vize alınmadığı zaman bütün plan bozulmaktadır.  İdata Almanya vizesi için başvuruları kabul etmektedir. Vize için başvuran kişilere gerekli evraklar konusunda bilgi vermektedir. Belgelerin zamanında ve eksiksiz bir şekilde hazırlanmış olmaları gerekmektedir. Eğer bir eksik bulunursa evrak hazırlanması ve tekrar randevu alınması gibi nedenlerle işlem uzamaktadır.

İdata bu işlemler için başvuranlara yardımcı olmaktadır. İşyerinde çalışanlar için ayrı öğrenciler için ayrı emekliler için ayrı belgeler hazırlanmaktadır.  Doktor olanların avukatlık yapanların eczacılık yapanların prosedürü farklıdır. Çiftçilerin evrakları farklıdır. Müşteri hizmetlerinden gerekli bilgileri uzmanlar yoluyla almak mümkündür. Vize alma süresi ticaret nedeniyle gidenler için on iki gündür. Gezmek için gidenlere veya akrabaları görmek için gidenler otuz gün sürmektedir.

Ankara Almanya başkonsolosluğunda yoğunluk olabilmektedir. Gitmeden üç ay önce başvuru yapmak mümkündür. Almanya vizesi idata ile yapılırken gerekli belgeleri hazırladıktan sonra şahsen veya kargoyla buraya yollamak gerekmektedir. Belgeler kontrol edilir, eksiklik veya yanlışlık varsa tamamlanır. Böylece vize almak için eksik evrakla konsolosluğa gitmenin önüne geçilmiş olur. Evraklar tamamlandıktan sonra konsolosluktan randevu alınır. Parmak izi işlemi yapılmalıdır.

Almanya Vizesi

Schengen vizesi nedir? 14.06.1985 yılında adını Lüksemburg’un Schengenkasabasından alan Schengen vizesi; ilk olarak, Belçika, Batı Almanya, Hollanda, Lüksemburg ve Fransa ülkeleri arasında sınır kapılarından hızlı geçiş yapılmasını amaçlasa da günümüzde 26 Avrupa(Belçika, Fransa, Monako, Almanya, Lüksemburg, Hollanda, Portekiz, İspanya, İtalya, Avusturya, Yunanistan, Danimarka, Finlandiya, İzlanda, Norveç, İsveç, Estonya, Litvanya, Letonya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Slovenya, Slovakya, Macaristan, Malta, İsviçre ve Lihtenştayn) üye ülkeleri için geçerli olan antlaşmanın adıdır. Bu vize ile üye ülkeler arasında rahatlıkla seyahat edilebilmektedir.

Almanya vize başvurusunda bulunacak kişilerin şahsen Almanya konsolosluğuna müracaat etmeleri ve kişilere uygulanan mülteci muamelesi. Eskiler bilir Almanya Vize Başvurusu tam olarak çile idi. Ahmet bey amca 65 yaşında konsolosluğun önünde bekliyor. Heyecanlı, Ahmet amca sıraya girmiş ama eksik evrakı var haberi yok.! Burada anlatılmak istenen çile Ahmet bey amcanın Trabzon’ dan Ankara büyük elçiliğine gelişi değil bir daha gidip gelecek olması. Burası çok önemli… Almanya federal Cumhuriyeti bu sorunun farkında idi ve gerekeni yaptı. Başvuru merkezleri kuruldu, İtalyan bir Firmaya ihale verildi ve adı İdata olarak tanımlandı. İşleme koyuldular. Halkın sesine kulak veren Özel danısmanlık şirketleri kuruldu ve kargo ile başvuruların önü açıldı. Ahmet bey amca artık Almanya Vize Başvurusunu evinden yapabiliyor ve onunla gercek anlamda ilgilenen insanların olduğunun farkında. Bu durum günümüzde İdata, İdata vize başvurusu, Almanya vize basvurusu olarak tanımlanmaktadır

Neden Almanya Vizesi

Resmi olarak Almanya konsolosluğu bünyesi altında hizmet veren İData’ya Almanya vizesi başvuruları özel danışmanlık şirketimiz aracılığı ile artık çok daha kolay. Evraklarınız uzman ekiplerimiz tarafından incelenerek yaşanabilecek olumsuz durumlar ortadan kaldırılır.Almanya vizesi başvurusu İData’ya Vekaleten başvuru yapılabildiği gibi bizzat başvurularda yapılabilmektedir. Fakat! Bizzat başvurularda yaşanabilecek olumsuz durumları göze almanız gerekmektedir . evrakları teslim ettiğinizde geri dönüş yoktur şansınızı kaybetmeyin bizi arayın yardımcı olalım. 0 312 446 0 991

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir