Vize Randevu İşlemleri

pasaport

Vize işlemlerinde büyük bir öneme sahip olan ve işlemlerin aksaması gibi büyük bir sorunu engelleyerek işlemlerin yurt dışı işlemleri ile beraber bir zamanda gerçekleştirilmesi vize randevusu ile sağlanmaktadır. Vize işlemlerinde çıkartılan vize için gereken evrakların yerine getirilmesinin ve bu şekilde evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması vize işlemlerinizi sizlerin yerine gerçekleştirmekte olan vize danışmanlığı yapan acentalar bu işlemlerin yapılabilmesi için randevu sistemi ile çalışmaktadırlar.

Vize randevusunun önemi işlem karışıklığı, eksik belgelerin belirlenmesi, vize başvurularındaki yanlış bilgilendirmeleri ortadan kaldırmak ve işlemlere hız verilmesi amaçlanmaktadır. Bu tip eksiklikler ve yapılan yanlışlar, vize başvurusu sırasında VFS Global ve iDATA gibi aracı kuruluşlar tarafından alınacak olan işlemlerin sürelerini geciktirmektedir. Vize randevusu için vize danışmanlığı yapan aracı acentalar bu yönde eksiklerin tamamlanmasına yardımcı olarak eksik belgelerin tamamlanması adına destek vererek bu sorunu ortadan kaldırarak belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve iDATA ve VFS Global‘e bu belgelerin teslimatını sağlamaktadır. Vize randevu işlemlerinde bu hususlar önemli rol oynamaktadır ve diğer bir dikkat edilmesi gereken husus ise randevu alımlarında pasaportların üzerinde ve içeriğinde herhangi bir deformasyon, yırtılma, lekelenme  geçerlilik süresinin dolması gibi sorunlar ile karşılaşılmaması ve bu durumların vize işlemlerini etkilememesi için önlem olarak geçerlilik süresi ve pasaport zedelenmelerinin önüne geçilmesi bu sorunların randevu sırasında ve sonrasında ortadan kalkmasını sağlamaktadır.

[accordion]
[toggle title=”VFS Global zorunlu mudur?” state=”opened”]

Evet, bağlı olduğu ülkeler için zorunludur. VFS Global firmasından bağımsız yetkili aracı kurumlarla da başvuru yapılabilmektedir.

[/toggle]

[/accordion]

iDATA ve VFS Global ofislerinde gerçekleştireceğiniz randevu alımları zorunlu kılınmaktadır. Randevu sayesinde bu ofislerde gerçekleştireceğiniz işlemler halledilmektedir ve herhangi olabilecek bir zaman ve işlem aksaması olmaması için işlemlerin bu şekilde gerçekleşmesi çalışma sistemi açısından büyük önem sağlamaktadır. iDATA ve VFS Global bu şekilde bakılacak olursa randevularını bir anlamda müşterileri için sağlayarak hızlı bir şekilde işlemlerin yapılmasını sağlamayı amaçlamaktadır. VFS Global ve iDATA firmaları bu anlamda yetkili acentalar ile beraber vize alım işlemlerinde uyguladıkları randevu sistemi ile büyük işlem kolaylığı sağlamaktadırlar.

[accordion]
[toggle title=”iDATA zorunlu mudur?” state=”opened”]

Evet, bağlı olduğu ülkeler için zorunludur. iDATA firmasından bağımsız yetkili aracı kurumlarla da başvuru yapılabilmektedir.

[/toggle]

[/accordion]
Vize alım işlemlerinde randevunun önemi olduğu gibi geniş bir işlem sürecini kapsadığı için diğer işlemlerinde aksatılmadan yapılması gerekmektedir. Bu işlemler vize almak için acentaya yapacağınız randevu ile başlamaktadır ve ardından iDATA ve VFS Global randevusu ve bu ofislerde olan işlemler ile devam etmektedir. Vize alım işlemlerinin büyük bir kısmı bu temel üzerinedir ve bu sayede gerçekleşmektedir.

iDATA ve VFS Global için yapacağınız ziyaretlerde işlemleriniz eksik olmaması ve bu şekilde işlemlerinizin tamamlanabilmesi için yurt dışına çıkış işlemlerinizde gereken evrakların kurumlara getirilirken eksiksiz olması randevu sırasında olabilecek sorunların önüne geçer ve işlemlerin aksamasını engellemektedir. Bu kurumlar bu gibi durumlara büyük bir hassasiyetle yaklaşmaktadırlar ve parmak izi alımı gibi önemli işlemlerin yerine getirilmesi amacı ile yapılmakta olan işlemlerin aksamaması adına randevu alımı sağlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir