Vize Danışmanlığı

Yurt dışı vize başvuru işlemlerinin yapılması, vize başvuru süreci, eksik evrakların tamamlanması ve pek çok bilginin yurt dışına çıkış yapmak isteyen kişilere aktarılmasında kilit rol üstlenen ve vize danışmanlık hizmeti veren kurum aracılığı ile işlemlerin eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilmesinin sağlanması ve işlem süresince gerekli bütün işlemlerin sağlanmasında vize danışmanlığı olarak hizmet vermekte olan kurum aracılığı ile yurt dışına gitmek isteyen kişinin yapmış olduğu başvurunun randevusu dahilinde işlemler hakkında bilinilmesi istenilen bütün bilgiler ve hazırlanılması gerekli olan belgeler burada hazırlanarak yurt dışı vize başvuru hizmetlerinde gerekli işlemlerin hazırlanılarak aracı kurumlara veya işlemlerin gerçekleştirilmesini isteyen ülke Konsolosluklarının işlemleri uygulatış biçimine göre Konsolosluklara yapılması istenilen direk başvuruların sürecinde vize danışmanlığı istenilen evrakların eksiksiz ve titizlik ile hazırlanmasında etkin rol oynayarak vize başvuru işlemlerinin tamamında etkin rol üstlenmektedir.

İlk olarak bilinmesi gereken bilgi ve yönlendirme yurt dışına çıkış yapılması istenilen ülkenin kuralları dahilinde hazırlanılması gerekli olan evraklar hakkında bilgi edinilmesi ve pasaportun bulundurulmasıdır. Ardından herhangi bir eksik belge ve pasaportun güncelliğinin belirtilmesinde ve işlem sürecinde herhangi çıkabilecek sorunların önüne geçmek adına işlemlerin detayları hakkında yurt dışına çıkış süreci hakkında kişiye bilgilendirme yapılarak yapılması gereken işlemler hakkında detaylı bilgilendirme yapılmaktadır. Bu sürecin yapılması ve bilgilendirmenin verilmesinin ardından vize danışmanlık hizmeti veren kurumda eksik belgelerin tamamlanmasının ardından gerekli işlemler vize danışmanlığının refakatinde aracı kurumlara eksiksiz bir şekilde aktarılarak işlem süreci sürdürülmektedir. Eğer gidilen ülke Konsolosluğu işlemlerin gerçekleştirilmesi için herhangi bir aracı kurum belirlememiş ve işlemler direk olarak Konsolosluklar ile gerçekleştiriliyor ise vize başvuru işlemleri için gerekli hazırlanılan ve teslim edilmesi gereken evraklar Konsolosluklara teslim edilmektedir.

Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından Konsolosluklar tarafından işleme alınan vize başvuru işlemlerinin işlenmesi yapılan işlemin türüne göre bir iş haftası ile üç iş haftası arasında bir süreci kapsamakta ve değişkenlik göstermektedir. Bu süreç içerisinde işlemlerinizin tamamlandığına ve sürece dair edinilmesi istenilen bilgiler işlem sürecinde büyük rol üstlenen vize danışmanlığı tarafından telefon veya ziyaret yolu ile detaylı bilgi alınarak gerçekleştirilebilinmektedir. Vize başvuru işlemlerinde dikkat edilmesi gereken bir takım vize başvuru süreci ve bu süreç hakkında bilinmesi gereken bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgilerden en önemlisi ve bilinmesi gerekenlerinden bir tanesi vize başvurularında yapılan başvuru sürelerinde işlemlerin Konsoloslukların özel günler, resmi tatil günleri ve diğer çalışma saatleri ile iş günleri dışında olan günlerde gerçekleştirilen ve o haftaya dahil olan işlemlerde işlem sürecinde aksamalar ve sürecin uzamasına sebebiyet verilmesi ile karşılaşılmaktadır. Bu sebeple yapılması gereken vize başvuru işlemlerinin işlemler gerçekleştirilmeden takvime bakılarak gidilecek olan ülke Konsolosluğunun çalışma saatlerini etkileyen gün ve haftalara denk getirilmemesi sağlanmalıdır. Buna ek olarak yurt dışı vize başvuru işlemlerinde yurt dışına çıkışlarda gerekli olan pasaport işlemlerinde herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması adına pasaportun geçerliliğinin bulunması ve pasaport üzerinde herhangi bir yırtılma, lekelenme ve benzeri deformasyonlar ile karşılaşılmaması işlemler açısından büyük önem taşımaktadır.

Böyle bir sorun ile karşı karşıya kalındığı taktirde yurt dışı vize başvuru işlemlerinde gidilecek olan ülke Konsolosluğunda veya ülke sınırında bir sorun çıkması durumunda vize başvuru iptali veya ülkeye gidiş talebi geri çevirilebilindiği için bu işlemlerin dikkatli bir şekilde tamamlanması büyük önem taşımaktadır.

Vize Danışmanlığı” üzerine 4 yorum

  1. Romanya eğitim vizesi belgeleri sadece sitede yazanlar mı?? Kabul mektubu hakkında bişey bulamadım ben. Acaba orjinal mektubu mu istiyorlar. Zaman daralıyor. Orjinal mektup gelmiyor. ?

  2. Romanya eğitim vizesi belgeleri sadece sitede yazanlar mı?? Kabul mektubu hakkında bişey bulamadım ben. Acaba orjinal mektubu mu istiyorlar. Zaman daralıyor. Orjinal mektup gelmiyor. ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir