Tesla ile elektriğe para vermeden Bitcoin üretiyor!

Sanal para madenciliği denilince genelde akıllara ekran kartları ve bu iş için özel olarak üretilen donanımlar geliyor. Peki, sizlere elektrikli otomobil ile herhangi bir elektrik parası ödemeden madencilik yapıldığını söylesek?

Bir Tesla Model S kullanıcısı elektrikli otomobili ile sanal para madenciliği yaptığını duyurarak bu alanda oldukça ses getiren bir çalışmaya imza attı.

Bir Tesla kullanıcısı Facebook’ta yer alan Tesla Sahipleri grubunda yaptığı bir paylaşım ile, Model S otomobilini kullanarak sanal para madenciliği yaptığını dile getirirken, hazırladığı teçhizatın görsellerini paylaştı.

Tesla Model S ile sanal para madenciliği!

Madencilik işleminde bileşenler tam yükte çalıştığı için çok fazla güç tüketimi gerçekleştirildiği herkes tarafından biliniyor. Tesla’nın 2017’den önce alınan araçları kapsayan, ücretsiz şarj programından yararlanan araç sahibi, süper şarj istasyonları ile aracını ücretsiz bir şekilde şarj edebiliyor.

Araç sahibi donanımı hangi sanal para birimini üretmek için kullandığını açıklamadı. Yabancı kaynakların tahminlerine göre sistemin günlük tüketimi olan 57.6 kWh elektrik ile araç 280 kilometre yol kat edebiliyor.

Elektriğin bedava olması, maalesef sistemin tamamen kar edilmesini sağlamıyor. Zira, elektrikli otomobil ile sanal para madenciliği yapılması herkesin dikkatini çekmiş olsa da, cevap bekleyen büyük soru işaretleri var.

Pilin her gün boşaltılıp tekrar doldurulmasının araca vereceği zarar ve çok yüksek ısılara ulaşan donanımların oluşturacağı riskler, benzer bir sistemi faaliyet geçirmek isteyen araç sahiplerinde tedirginliğe neden oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir