Tacikistan Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/tacikistan-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/tacikistan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/tacikistan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/tacikistan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/tacikistan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/tacikistan/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

tacikistan-bayragiVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.
Tacikistan, Orta Asya’da bulunmakta olan ve ülkenin sınırı olduğu bir çok ülke ile komşuluk yapan bir ülke olarak Tacikistan, coğrafik açıdan bozkır ikliminin hakim olduğu bir ülke olarak bilinmektedir. Ülke içerisinde birden fazla dil konuşulmakta ve birden fazla etnik köken bulunduğu bilinmektedir. Tacikistan’a gidecek kişiler tarafınca bilinilmesi gerekli olan bir takım bilgiler ve vize başvuru süreci bulunmaktadır. Bu süreç içerisinde yapılması gerekli ve işlem sürecine dahil edilmesi gerekli olan bilgilerden en önemlisi 29 Mayıs 2009 tarihinde imzalanmış olan antlaşma ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti ve Tacikistan arasında gerçekleştirilmekte olan antlaşma şartlarına göre yapılması istenilen vize başvurularında hususi pasaport sahibi kişiler ile hizmet pasaportuna sahip olan kişilerin herhangi bir vize başvuru sürecine tabii olmaksızın işlem gerçekleştirerek yurt dışına vize işlemine ihtiyaç duyulmadan çıkış sağlanmaktadır.

Tacikistan vizesi almak için gerekli işlemlerin gerçekleştirilmesinde ve süreç içerisinde bilinilmesi gerekli olan bir diğer bilgi ise diplomatik pasaport sahibi vatandaşların vize başvuru sürecine tabii olmaması ve işlemleri vizeye ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirerek Tacikistan’a kısa süreli olarak gidişlere imkan tanınmaktadır. Tacikistan için bordo pasaport sahibi kişiler vize başvuru sürecine dahil edilerek gerekli işlemleri gerçekleştirmek zorundadır. Bu süreç içerisinde dikkat edilmesi gerekli olan bir bilgi, hazırlık süreci içerisinde hazırlanılması gerekli olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve Tacikistan Konsolosluğuna teslim edilerek vize onay sürecine girilmesinin sağlanmasıdır. Tacikistan vizesi almak isteyen kişilerin bu süreç içerisinde hazırlanılması gerekli olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanması ve Tacikistan Konsolosluğuna teslim edilmesinde önemli pay sahibi olarak süreç içerisinde olabilecek eksik ve yanlış evrak bilgilerinin ortadan kaldırılarak, süreç ile ilgili detaylı bilgi akışı vize danışmanlığı tarafından sağlanılmaktadır.

İşlemlerin hazırlık sürecinin tamamlanmasının ardından gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin alınan randevu dahilinde Tacikistan Konsolosluğuna teslim edilerek sürecin resmi kısmı başlatılmaktadır. Yapılan teslimat ve Konsolosluğun işlem sürecine dahil edilen belgeleri alıp incelemesi ile birlikte gerekli onayın verilmesi ve vize çıkışının sağlanması için işlemler bir iş haftası ve üç iş haftası arasında bir süreci kapsayarak tamamlanmaktadır. Bu sürecin tamamlanması ve işlemlerin tamamlandığına dair gerekli aktarımın sağlanması için hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile sürecin tamamlandığına dair bilgi akışı sağlanarak vize alımı sağlanmaktadır. Süreç dahilinde herhangi bir uzama ve sarkma ile karşılaşılmaması açısından işlemlerin eksiksiz bir şekilde hazırlanarak teslim edilmesi ve Konsolosluğun alınan randevu sonrasında incelemeye aldığı sırada alınan randevu ve işlemlerin incelenme süreleri boyunca hafta içerisinde herhangi bir resmi tatil, bayram ve benzeri çalışma saatleri dışında güne denk getirilmesi durumunda işlemler uzama göstererek süreç uzamaktadır. Böyle bir durum ile karşılaşılmaması açısından işlem süreci içinde hazırlanılan belge ve evrakların aktarımının özel günlere denk getirilmeden randevu alımının sağlanıyor olması önem taşımaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir