Suudi Arabistan Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/suudiarabistan-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/suudiarabistan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/suudiarabistan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/suudiarabistan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/suudiarabistan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/suudiarabistan/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

suudiarabistan-bayragiVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Suudi Arabistan, Arap yarımadasındaki en çok bilinen ve en geniş tarihi geçmişe sahip ülke konumunda bulunmaktadır. Bir İslam şehiri olan ve Mekke ile Medine şehirlerinin bu ülkenin baş şehirleri arasında yer alması bilinmektedir. Ülke, ticari açıdan son yıllarda oldukça gelişmiş ve petrol açısından dünyada lider ülke olarak adından söz ettirmektedir. Suudi Arabistan’da çöl ikliminin hakim olması ile beraber ülke genelinde hava sıcaklıkları oldukça yüksek seviyelerde seyir göstermektedir. Suudi Arabistan’a gidecek olan kişiler tarafından bilinilmesi süreç açısından önem taşıyan bir takım bilgiler ve sürece etki edecek bir takım bilgilerin biliniyor olması, yurt dışına çıkış gerçekleştirecek olan kişi tarafından büyük önem taşımaktadır.

Suudi Arabistan’a gitmek isteyen kişilerin bilmesi gerekli olan ilk bilgi 90 günü geçmeyen ziyaretler için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının işlem gerçekleştirmelerine ve vize başvurusuna ihtiyaç duyulmadan vize muafiyeti gösterilerek vizesiz gidiş sağlanmaktadır. Suudi Arabistan için edilicek olan ziyaret tarihinden yaklaşık 30 gün kadar çıkış işlemleri için gerekli başvurunun yapılıyor olması süreç açısından gerekli görülen bir işlem türüdür. Suudi Arabistan’a gidecek olan kişilerin bilmesi gerekli olan bir diğer bilgi vize başvuru işlemlerinde, 1 Haziran 2011 tarihi ile çip ile okunan pasaport uygulaması geçerli prosedür olarak kabul edilmiştir. Bu süreç içerisinde çip bulunan pasaportlar kabul edilmekte, eski ve geçerliliği bulunmayan pasaport türleri ile işlem alınmamaktadır. Suudi Arabistan için hazırlanılması gerekli olan belgelerin ve pasaport işlemlerinde 50 yaş üstü vatandaşlara iş için vize verimi sağlanmamaktadır. Süreç boyunca dikkat edilmesi gerekli olan bir diğer bilgi hazırlanılması gerekli olan pasaport ve vize başvuru sürecine destek veren vize danışmanlığı aracılığı ile işlemlerin gerçekleştiriliyor olması büyük önem taşıyarak süreçte etmen rol oynamaktadır. Yurt dışı vize başvurusunda bulunan kişi tarafından bilinilmesi gerekli olan bir diğer bilgi gerekli işlemlerin sağlanmasında pasaport üzerinde herhangi bir yırtılma ve benzeri deformasyon bulunulmaması, pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olması, süreç açısından büyük önem taşımaktadır. 35 yaşını geçmemiş olan bayanların Suudi Arabistan’a gitmek için davet ile vize başvurusu gerçekleştirmesi istenilmektedir.

Vize başvurusu süresince bilinilmesi gerekli olan bir diğer bilgi işlemlerin gerçekleştirilmesinde aracı kurum rolü oynayan vize danışmanlığı hizmetinde işlemlerin gerçekleştiriliyor olması sürece önemli bir katkı sağlayarak hızlı bir şekilde işlemlerin gerçekleştirilmesinde önemli pay sahibi rol oynamaktadır. Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafınca alınacak olan işlemler ortalama olarak bir iş haftası ile üç iş haftasında bir süreci kapsayarak tamamlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir