Sumakinesi ~ Su Arıtma Hakkında

Su Arıtma: Su arıtma suda bulunan yabancı maddelerden daha küçük gözeneklere sahip filtrelerden geçirilmesine su arıtma denir.

Su arıtma cihazı: Kaliteli su arıtma için birden fazla filtrenin art arda bağlanarak su içerisinde bulunan yabancı maddelerden arıtılmasına denir,

Su Makinesi Nedir: Kaliteli içme suyu üretmeye yarayan su arıtma makinelerine Su makinesi denir. evet su makinesi aynı zamanda bir su arıtma cihazıdır. (Su makinesi=Su Arıtma )

Su arıtma makinesi alınırken dikkat edilmesi Gerekenler

Su Arıtma Cihazı havuzlarına;
su arıtma cihazının havuzları ilk filtrelerin yuvası olarak söyleyebiliriz burada asıl kalite unsuru dayanıklılıktır. Su arıtma işlemi yaparken şebekelerde gece basıncı ve gündüz basıncı farklıdır bu fark yüzünden kalitesiz su arıtma cihazlarının havuzları patlar bundan dolayı havuzların et kalınlıklarına bakılmalıdır ve eğer bir pazarlamacıdan alınıyorsa havuzların test basınçları sorulmalıdır.

Su arıtma cihazında Bu test basıncının yüksek olmasındaki amaç şebekelerde gece basıncının yükselmesinden dolayı şebeke pompaları kapatılır ve düzenli olarak şehir su kullanmaya başladıkça açılır bu açılma sırasında şebekede ciddi yüksek basınç oluşur ve bu basınç su arıtma cihazının ilk filtrelerinin patlamasına sebep olur ve evinizi su basabilir.

Su arıtma cihazlarında dikkat edilmesi gereken bir nokta ilk filtrelerin havuzlarının ilk bakışta anlaya bileceğiniz hurda malzemeden yapılıp yapılmaması bunda dikkat edeceğiniz noktalar Şeffaf olan malzemeler gayet berrak olmalı, beyaz olan su arıtma havuzlarından ise olması gerekenlerden birisi net kar beyazı olması gerekli herhangi bir rengin dalgalanması bulunduğu taktirde hurda plastikten oluşmuştur kesinlikle o cihazı almayınız.
Su arıtma cihazı filtre ömürleri ve ortalama maliyetleri piyasa

1. Beş (5) mikron su arıtma filtresi suda bulunan 5 mikrona kadar tüm parça ve partikülleri tutar. Bu su arıtma filtresinin maksimum sağlıklı kullanım ömrü 8 aydır yalnız bu filtreye verdiğiniz sudan dolayı daha kısa sürede tıkana bilmektedir. Sağlıklı su arıtma süresinin belirlenmesinde etkenlerden birisin bu filtrenin üzerinde oluşan tabakadan kaynaklanmaktadır gördüğü ışıkla beraber bakteri üretimi çok artar ve sağlıklı su arıtmayı bırakmaktadır. Bu filtre maliyeti istediğiniz kalite ve aldığınız yer ve hizmetle alakalı olarak su arıtma cihazı filtre fiyatı 10 TL den 35 TL ye kadar değişmektedir. Su arıtma filtresinin önerilen değiştirme süresi 6 aydır.

2. Blok karbon su arıtma filtresinin sağlıklı kullanım ömrü normal şebeke sularında beş bin (5.000) litredir. Karbon filtrenin asıl görevi olan suda bulunan klor arsenik ve bilumum kimyasalları ve gazları almaktır. Bu gazları doğru olarak doyum noktasına ulaşır ve su arıtma cihazlarında ortalama ömür olarak (5.000) beş bin litredir. Karbon filtrenin yapımı ise ağaçların veya belirli ahşap grubunda olan tahtaların ateşsiz ortamda yakılarak kömür haline gelmesi ile yapılır. Su arıtma cihazı filtresinin fiyatı 13 ile 35 TL arasında alının yere ve hizmete göre fiyatı değişmektedir. Su arıtma filtresinin önerilen değişim süresi 6 aydır.

3. Bir (1) mikron su arıtma filtresi su içerisinden bulunan 1 mikrona kadar tüm parçaları tutar ve suyunuzun kalitesinde göre değişiklik göstermekle beraber sağlıklı kullanım ömrü maksimum 8 aydır, genel olarak bu filtrede tıkanma nadiren görülür Membran su arıtıcı filtrenin karbon tozundan korunması amaçlıdır. Su arıtma cihazı filtre fiyatı alınan yere ve verilen hizmete göre değişiklik gösterir ve 10 ile 30 TL arasında su arıtma cihazı filtre fiyatı değişmektedir.

4. Membran su arıtma filtresi bu filtre su arıtma cihazlarının kalbidir Reverse osmosis (Ters Ozmos) gerçekleştiren su arıtma su arıtma cihazı filtresidir. Ters Ozmos kısaca açıklayalım bilinen insan sağlığına zararlı en küçük bakteriden virüsten yirmi (20) kat daha küçük gözenekten oluşur bu suyun çok yoğun ortamdan az yoğun ortama geçmesine Ters Ozmos olur. Bu filtre su arıtma cihazımızın en uzun ömürlü filtresidir bu uzun ömrünün asıl sebebi atık suyla kendisini sürekli yıkayan bir sisteme sahip olmasından kaynaklanıyor. Devamı Gelecek

Su Arıtma cihazı Satın alırken dikkat edilmesi gerekenler su arıtma cihazlarının özellikleri ile sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Bu bir sumakinesi.com reklamıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir