Sumakinesi ~ Su Arıtma Cihazı

Su Arıtma cihazlarında son teknoloji olarak söyleye bileceğimiz model Reverse osmos (Ters ozmoz) Su arıtma cihazlarıdır. Su arıtma cihazlarında reverse osmosis Membran filtre sayesinde oluşmaktadır. Membran filtre suyun molekül boyutunda arıtılmasını sağlayan bir su arıtma filtre yöntemidir. Su arıtma filtrelerinde devrim olarak kabul edilen 5 angstron boyutunda su arıtılması ile her türlü atık sudan içme suyu üretilebilmektedir.

Bu su Arıtma cihazlarının membrane filtresi en önemli ve en pahalı filtresidir. Asıl üretici ve geliştirici firması Dow dur. Dow firması dünya piyasasında membrane filtrelerde Filmtec markasıyla bilinir. Tabi dünyanın bir çok yerinde üretilmeye başlamıştır. Bu üretimler Çin, Tayvan, Kore, Hindistan gibi ülkelerdir.

Günümüzde neredeyse Her yerde satılmaya başlayan su arıtma cihazlarını alırken dikkat edilmesi gerekenleri listelersek.
1.Su arıtma cihazlarının üretildiği ülke
2.Membran markası
3.Ön filtre kaliteleri
4.Şebeke suyu kirliliği
5.Kullanılan malzemelerin kalitesi
6.Boru ve fiting kaliteleri ve çeşitleri
7.Tank markası ve kalite belgeleri
Yukarıda Yazdığımız maddeleri sizler nasıl ayıracağınızı ve tespitlerini nasıl yapacaksınız onları aşağıda anlatmaya çalıştık.

Su Arıtma cihazlarında Türkiye’de inanılmaz bir rekabet söz konusu bu rekabet yüzünden su arıtma cihazlarında bir çok marka görebilirsiniz bu markaların bazıların Türkiye’de imal ettiklerini söyleseler de %100lük bir üretim maalesef Türkiye’de yok. Marka Model olarak size kötüleyemeyiz bunları sizin fark edebileceğiniz özelliklerini açıklamaya çalışacağız.

Bu bir sumakinesi.com reklamıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir