Slovenya Aile Birleşimi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/slovenya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/slovenya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/slovenya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/slovenya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/slovenya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/slovenya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

ÖNEMLİ: VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ, ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.  

Slovenya için Aile Birleşim Vizesi alacak olan kişilerin bilmesi gerekli olan bir takım bilgiler ve vize başvuru süreci hakkında edinilmesi gerekli olan bilgiler bulunmaktadır. Bu işlem süreci içerisinde bilinilmesi süreç açısından büyük bir önem taşımakta olan ilk bilgi Slovenya’nın bir Schengen ülkesi olması ve Schengen ülke kuralları dahilinde vize başvuru işlemlerinin gerçekleştiriliyor olunması bilinilmesi gerekli olan bir bilgidir. Slovenya için Aile Birleşim Vizesi alacak olan kişilerin vize başvuru sürecine 1 ay önceden dahil olarak gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlık sürecinin tamamlanmasını sağlamalıdır. Hazırlanılması istenilen belgelerin ve pasaport işlemlerine ek olarak Slovenya için gidiş sırasında zorunlu seyahat sağlık sigortasının yapılması süreç açısından istenilmekte olan bir işlem türüdür. Slovenya için hazırlık sürecine dahil edilen belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlığında pasaport üzerinde herhangi bir deformasyon, yırtılma ve benzeri bir sorunun bulunmaması ve pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olması süreç açısından istenilmekte olan bir bilgi niteliği taşıyan önemli bir husustur.İşlem süreci, Slovenya’da aynı çatı altında yaşamak isteyen kişilerin yasal olarak vize işlemlerinin sağlanması için üçüncü derece akrabalık seviyesine kadar ve eşler için alınması gerekli olan bir vize türüdür. Slovenya’ya gidecek olan vatandaşların aile birleşim vizesi için yapılan başvuruda oturulan lokasyondaki ikamet adreslerini Slovenya Konsolosluğuna iletmeleri ve bu yol ile işlem gerçekleştiriyor olmaları gerekmektedir. Slovenya için işlem sürecine dahil edilen belgelerin ve pasaport işlemlerinin incelenmesi ve onayının Slovenya Konsolosluğu tarafından verilerek aile birleşimi vizesinin alınması 2 ay ile 5 ay arasında işlem türüne göre değişkenlik göstererek tamamlanmaktadır. Bu süreç içerisinde bilinilmesi gerekli olan bir diğer bilgi, mevcut oturum adresinin en az 6 ay süre ile ikametinin sağlanıyor olması işlem süreci açısından detaylı bir bilgi olarak edinilmeli ve Slovenya Konsolosluğuna aktarımının gerçekleştirilmesi sağlanmalıdır. Slovenya Konsolosluğu tarafından işlemlerin incelenmesi ve hazırlanması için randevu alımının sağlanıyor olması süreç açısından gerekli bir durumdur. Bu süreç içerisinde Slovenya Aile Birleşimi Vizesinin alınması için hazırlanılması gerekli olan evraklar aşağıda yer alarak sırasıyla;

Başvuruda bulunan kişinin hazırlaması istenilen biometrik fotoğrafının son 6 ayda içerisinde çekilmiş olan bir fotoğraf olup güncel görünüşü ile benzerliğini koruyor olması gerekmektedir.

– Yapılan müracatın yurt dışına çıkış yapacak olan kişi tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

– Uçak bileti  ve seyahat sağlık sigortası bulunuyor olması

– Pasaportun geçerlilik süresinin 8 yıldan eski bir pasaport olmayan ve geçerliliğinin en az 1 yıl olması gerekmektedir.

– Slovenya için gerekli başvuru formunun Slovence olarak doldurulması ve büyük bir titizlikle eksiksiz bir şekilde yer alması gerekmektedir.

– Aile birleşimi için evlilik cüzdanı ve Slovenya’da ikamet eden eşe ait gelir veya gayrimenkul göstermekte olan belge

– Uluslararası geçerliliğe sahip olan evlenme belgesi asil ve fotokopisi getirilmelidir.

– Başvuran kişi nüfus kayıt belgesi aslı ve 2 adet fotokopisini getirmelidir.

Önem ile dikkat edilmesi gereken durumlardan en önemlisi başvuru yapılacağı zaman randevu saatinden yarım saat kadar erken Konsoloslukta olunması çıkabilecek olan sorunların önüne geçmektedir.

– 3 adet Vesikalık Biyometrik Fotoğraf

– Göçmen bürosundan onaylı bir davet belgesi

–  Başvuru sürecinde vize işlemlerinin ücretlerinin öğrenilerek reşit olanlar ve olmayanlar için tam fiyat üzerinden randevu sırasında teslim edilmesi istenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir