Slovakya Aile Birleşimi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/slovakya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/slovakya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/slovakya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/slovakya” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/slovakya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/slovakya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/slovakya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

ÖNEMLİ: VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ, ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.  

Slovakya’ya Aile Birleşimi Vizesi alacak olan kişilerin bu süreç içerisinde bilmesi gerekli olan bir takım bilgiler ve vize başvuru süreci hakkında bilgi edinilmesi, Slovakya’ya gidecek ve aile birleşim vizesi alacak olan kişilerin bilmesi gerekli olan bilgiler arasında yer almaktadır. Hazırlanılması gerekli olan belgelerin ve pasaport işlemlerin bir ay öncesinden hazırlık sürecine dahil edilmesi ve Slovakya’nın bir Schengen ülkesi olmasının biliniyor olması, süreç açısından büyük önem taşıyan bir bilgi niteliğindedir. Slovakya’nın Schengen ülkesi olması ve Schengen ülke kuralları dahilinde işlemlerin gerçekleştirilmesinin sağlanıyor olması, süreç açısından büyük önem taşımaktadır. Slovakya için aile birleşim vizesi en fazla üçüncü dereceden akrabalık seviyesinde bulunulan kişiler ve eşler için geçerli bir vize türüdür. Slovakya aile birleşim vizesi için işlemlerin hazırlık sürecinin tamamlanmasında herhangi bir sorun yaşanmadan işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi için vize danışmanlığı aracılığı ile işlemlerin gerçekleştirilmesi ve vize başvuru sürecine dahil edilerek Slovakya Konsolosluğuna teslim edilmesi amaçlanmaktadır. Slovakya için işlemlerin hazırlık sürecinde mevcut olan ve oturulmakta olan ikamet adresinden en az 6 ay ikamet edildiğine dair bir belge alınması gerekmektedir. İşlem sürecine dahil edilen belgelerin ve pasaport işlemlerinin Slovakya Konsolosluğuna teslim edilmesinde işlem sürecine dahil edilmekte olan pasaport üzerinde herhangi bir deformasyon, yırtılma ve benzeri bir sorun bulunulmaması, pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olması süreç açısından büyük bir önem taşıyarak işlem sürecini etkilemektedir. Alınmış olan randevu ile Slovakya Konsolosluğuna gerekli belgelerin ve pasaportun tesliminin ardından işlem sürecine dahil edilen işlemlerin sonuçlanması ve vize onayının verilmesi ortalama olarak 2 ay ile 5 ay arasında değişkenlik göstererek tamamlanmaktadır. Aile birleşim vizesi almak için bu süreç kapsamında hazırlanılması istenilmekte olan evraklar sırası ile;

Kişinin biometrik fotoğrafının son 6 ayda çekilen bir fotoğraf olup güncel görünüşü ile benzerliğini koruyor olması gerekmektedir.

– Yapılan müracatın yurt dışına çıkış yapacak olan kişi tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

– Uçak bileti  ve seyahat sağlık sigortası bulunuyor olması

– Pasaportun geçerlilik süresinin 8 yıldan eski bir pasaport olmayan ve geçerliliğinin en az 1 yıl olması gerekmektedir.

– Slovakya için gerekli başvuru formunun Slovakça olarak doldurulması ve büyük bir titizlikle eksiksiz bir şekilde yer alması gerekmektedir.

– Aile birleşimi için evlilik cüzdanı ve Slovakya’da ikamet eden eşe ait gelir veya gayrimenkul göstermekte olan belge

– Uluslararası geçerliliğe sahip olan evlenme belgesi asil ve fotokopisi getirilmelidir.

– Başvuran kişi nüfus kayıt belgesi aslı ve 2 adet fotokopisini getirmelidir.

Önem ile dikkat edilmesi gereken durumlardan en önemlisi başvuru yapılacağı zaman randevu saatinden yarım saat öncesinde Slovakya Konsolosluğunda olunması çıkabilecek olan sorunların önüne geçmektedir.

– 3 adet Vesikalık Biyometrik Fotoğraf

– Göçmen bürosundan onaylı bir davet belgesi

–  Başvuru sürecinde vize işlemlerinin ücretlerinin öğrenilerek reşit olanlar ve olmayanlar için tam fiyat üzerinden randevu sırasında teslim edilmesi istenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir