Slovakya Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/slovakya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/slovakya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/slovakya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/slovakya” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/slovakya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/slovakya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/slovakya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

skVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Slovakya, Avrupa’nın orta kesiminde yer alan, ülke tarihi ve coğrafyası ile dikkat çeken bir ülkedir. Slovakya’ya gidecek olan kişiler tarafından bilinilmesi gerekli olan bir takım bilgiler ve vize başvuru süreci bulunmaktadır. Bu süreç içerisinde Slovakya’ya gitmek için bilinilmesi gerekli olan ilk bilgi Slovakya’nın bir Schengen ülkesi olması ve Schengen ülke kuralları dahilinde işlemlerin alımının sağlanması ve vize başvuru sürecinin gerçekleştirilmesinin gerektiğidir. Slovakya’ya gitmek için hazırlanılması gerekli olan bir takım belgeler ve pasaport işlemleri bulunmaktadır.

Slovakya’ya gidecek olan kişiler için yeşil pasaport sahibi kişiler vize başvuru sürecinden muaf olarak işlem gerçekleştirmeden yurt dışına gidiş sağlayabilmektedir.  Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi ve vize başvuru sürecine dahil edilmesi ile birlikte Slovakya vizesi almak için gerekli işlemlerin yapılması için vize danışmanlığı hizmeti vermekte olan kurum aracılığı ile işlemlerin gerçekleştiriliyor olması, süreç açısından büyük önem taşıyarak olabilecek eksik evrak bulunması ve pasaport üzerinde olabilecek sorunların önüne geçen önemli bir kurum görevi görmektedir. İşlemlerin hazırlık sürecinde vize danışmanlığından alınan randevu dahilinde hazırlanılan belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlık sürecinde tamamlanması ve ardından resmi vize işlemlerinin gerçekleştirilmesi için alınan randevu dahilinde işlemler Slovakya Konsolosluğuna aktarılmaktadır.

Slovakya vizesi için gerekli belgelerin aktarımı ile ilgili olarak bilinilmesi gereken bir bilgi Schengen ülkelerinin koyulmuş olan kural doğrultusunda belgelerin hazırlanması ve teslim sürecinin gerçekleştiriliyor olmasıdır. Slovakya’ya gitmek için yabancı ülke vatandaşlarının yapması gerekli olan işlemler arasında yer alan bir diğer bilgi, seyahat sağlık sigortası yaptırılması gerektiğidir. Buna ek olarak pasaport üzerinde herhangi bir deformasyon, yırtılma, lekelenme ve benzeri bir sorun ile karşılaşılmaması ve pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olması süreç açısından gerekli bilgiler ve işlemler arasında yer almaktadır.

Slovakya’ya gitmek için alınan randevu dahilinde işlemler vize danışmanlığı aracılığı ve refakati ile Slovakya Konsolosluğuna aktarılan belgelerin randevu sırasında ön incelemeye tabii tutulduğu sırada alınan işlemler dahilinde ek olarak parmak izi uygulamasına tabii olunarak mevcut seyahatten sonra, 5 yıl süre ile geçerliliğin kapsandığı parmak izi uygulamasının diğer Schengen ülkelerine yapılan seyahatlerde herhangi bir vize başvuru sürecine dahil olmadan, muaf tutularak işlem gerçekleştirilebilinmektedir. Yurt dışı vize başvurularında Slovakya Konsolosluğu’nun gerekli incelenme sürecine dahil olarak işlemleri incelemesi ve gerekli onayın sağlanmasının ardından vize başvuru sürecinin tamamlanması ve onayının verilmesi ortalama bir süreci kapsayarak bir iş haftası ile üç iş haftası arasında tamamlanarak vize başvuru süreci tamamlanmaktadır. İşlemlerin tamamlanması ve teslim süreci ile ilgili bilgi akışı, işlemlerin hazırlık aşamasında hizmet veren vize danışmanlığı aracılığı ile telefon yolu ile bildirilmektedir.

Not: Vize süreçleri Slovakya Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir