Sierra Leone Konsolosluğu

Sierra Leone Vizesi almak için Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde hizmet vermekte olan herhangi bir Büyükelçilik hizmeti bulunmamaktadır. Bu sebep ile Sierra Leone için vize başvusunda bulunacak olan kişiler tarafından resmi işlem süreci dahilinde hizmet vermekte olan Fahri Konsolosluk hizmeti  ve resmi işlemlerin aktarımını sağlamakta olan vize danışmanlık şirketleri üzerinden işlem gerçekleştirebilmektedir. Yurt dışı vize başvuru süreci dahilinde Sierra Leone için vize başvuru sürecine dahil olan kişiler tarafından bilinilmesi gerekli olan bir takım önem içeren bilgiler bulunmaktadır.

Sierra Leone için resmi işlem süreci dahilinde İstanbul’da hizmet vermekte olan Sierra Leone Fahri Konsolosluğu aracılığı ile işlem gerçekleştiriminin sağlanılması ile vize alımı tamamlanabilmektedir. Ülkeye gerçekleştirecek olan seyahat için vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru bilgi aktarımının sağlanılmasına dikkat edilerek resmi işlem sürecine dahil ediliyor olması vize başvuru işlemleri ve vize alımı açısından büyük bir önem taşımaktadır. Ülkeye gerçekleştirilecek olan seyahat için resmi işlem sürecine dahil edilecek olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin titizlik ile hazırlanması vize alımında önem taşımakta olan bir bilgi özelliği göstermektedir. Mevcut pasaport işlemleri için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bütün pasaport türleri için resmi vize başvuru sürecine dahil olarak işlem gerçekleştirmelidir.

Sierra Leone için İstanbul Fahri Konsolosluğu aracılığı ile gerçekleştirilecek olan işlemlerinin alımında ülkeye yapılacak olan seyahatlerden bir hafta öncesinden Sağlık Bakanlığı onayında alımının sağlanılırlığının gerçekleştirilmiş olması ve ülkeye gidiş sağlanılmadan önce sarıhumma aşısının yaptırılması zorunlu olarak ziyaret edecek olan vatandaşlar tarafından önemli bir uygulamadır. Sağlık Bakanlığı tarafından alınan aşı karnesi üzerine aşı olunduğuna dair gerekli bilgilerin aktarımının sağlanılır olması ve Sierra Leone’ye giriş sürecinde bu belgenin bulunduruluyor olması önemli bir özellik taşımakta olarak bilinilmelidir. Sierra Leone için hazırlık sürecinde teslimi sağlanılan mevcut pasaportun yurt dışına çıkış ve yurt dışından dönüş tarihinden en az 6 ay geçerlilik özelliği göstermesi ve  mevcut pasaport üzerinde herhangi bir deforme, yırtılma ve benzeri bir sorun bulunmaması işlemlerin işleyişi ve bir sorun ile karşılaşılmadan işlem gerçekleştiriminin sağlanılmasında önem taşımaktadır. Sierra Leone Fahri Konsolosluğuna telefon yolu ile irtibat sağlanılarak vize alım süreci ve pasaport bilgileri hakkında detaylı bilgi alımı yapılabilmektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir