Romanya Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/romanya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/romanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/romanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/romanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/romanya” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/romanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/romanya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

romanya-bayragiÖNEMLİ: VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ, ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.  

Romanya; tarihi, coğrafyası ve ülke kültür ve medeniyet anlayışı ile dünya üzerinde pek çok kesim tarafından bilinilmekte olan bir ülke özelliği göstermektedir. Romanya’ya gitmek isteyen kişilerin bilmesi gereken bir takım işlemler ve vize başvuru süreci bulunmaktadır. Öncelikli olarak bilinilmesi gereken ilk bilgi Romanya için Türkiye Cumhuriyeti pasaportu olan kişiler vize başvuru sürecine tabii olarak işlem gerçekleştirmek zorundadırlar. Ancak kısa süreli işlemler için yeşil pasaport sahibi kişiler 90 güne kadar kalabilmekte ve işlem sürecine dahiliyet göstermeden gidiş sağlayabilmektedirler.

Romanya2Yurt dışı vize başvurularında işlem gerçekleştirmek isteyen kişilerin vize başvuru sürecinin hazırlık aşamasında hazırlanılması gerekli olan bir takım belgeler ve pasaport işlemleri bulunmaktadır. Bu süreç içerisinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlanmasında hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile gerekli evrak işlemlerinin hazırlanarak resmi işlem sürecine eksiksiz bir şekilde dahil edilmeleri amaçlanmaktadır. Yurt dışı vize başvurularında hazırlık sürecinin resmi işlem sürecinden bir ay öncesi bir tarihte başlanılıyor olması resmi süreçte herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması adına büyük bir önem taşımaktadır.

Romanya Vizesi için gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin vize danışmanlığı desteği ile hazırlanarak direkt olarak Romanya Konsolosluğu veya Büyükelçiliğine destek sağlanılarak aktarım gerçekleştirilmesi sağlanılarak resmi işlem sürecinin gerçekleştirilmesi sağlanılmaktadır. Vize başvurularında gerekli aktarımın sağlanılmasının ardından işlem süreci dahilinde Romanya Konsolosluğu tarafından resmi işlem sürecine alınan belgelerin ve pasaport işlemlerinin incelenmeye tabii olduğu sırada verilmesi gerekli bir işlem olan parmak izi uygulaması ile birlikte 5 yıl süre ile herhangi bir işlem sürecine dahil olunulmadan Romanya’ya işlem gerçekleştirimi hızlı bir şekilde sağlanılmaktadır.

Romanyaİşlem sürecinin tamamlanmasının ardından gerekli incelenmelerin sağlanması ve vize başvuru onayının verilerek vize alımının sağlanırlığı için bir 4 iş günü ile 14 iş günü arasında işlemler tamamlanarak vize onayı verilmektedir. İşlemlerin tamamlandığına dair gerekli bilgi akışı hazırlık sürecinde hizmet vererek gerekli evrakların hazırlanmasında hizmet veren vize danışmanlığı aracılığı ile sağlanılmaktadır. Yurt dışı vize başvurularında gerekli belgelerin ve pasaport bilgilerinin geçersiz olması, yanlış bilgi temini sağlanması, pasaport üzerinde deforme ve yırtık gözlenmesi, pasaportun 10 yıldan eski nitelikte olması işlem süreci içerisinde aksamalara sebebiyet verebilmektedir. Bu sebep ile işlemlerin titizlik ile hazırlanarak tesliminin sağlanıyor olması önem taşımaktadır. Vize başvurularında Romanya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği iş günleri ve çalışma saatleri dahilinde hizmet vermektedir.

[accordion]
[toggle title=”Pasaportun Kaç Yıldan Eski Olmamalıdır ?”]

Pasaportun 10 yıldan eski nitelikte olması işlem süreci içerisinde aksamalara sebebiyet verebilmektedir.

[/toggle]

[/accordion]