Nepal Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/nepal-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/nepal/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/nepal/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/nepal/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/nepal/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/nepal/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]
NepalVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Dünya üzerinde en yüksek yamaç olan Everest Dağı’nın sınırları içerisinde olan Nepal için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına resmi işlem sürecine dahil olunulması ve vize alımının sağlanılması gerekmektedir. Bu işlemlerin sağlanılmasında Nepal için Türkiye sınırlarında herhangi bir Konsolosluk ve Büyükelçilik bulunulmadığı için işlem sürecinin tamamlanmasında Nepal Fahri Konsolosluğu hizmet vermektedir . Bu kurum İstanbul’da bulunmaktadır.

Nepal’e gitmek isteyen bordo pasaport, hususi pasaport, hizmet pasaportu ve diplomatik pasaport sahibi kişilerin vize başvurusunda bulunması istenilmektedir. Nepal’e gitmek için hazırlanılması gereken pasaport ve vize başvuru sürecine dahil edilen gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanıyor olması süreç açısından büyük önem taşıyarak önemli bir etken görevi göstermektedir. Nepal’e gitmek için gerekli evraklar ve pasaport üzerinde herhangi bir yanlış ve süreci olumsuz yönde etkileyecek bir bilgi açığı ile karşılaşılmaması açısından hazırlık süreci boyunca işlemlerin hazırlanarak eksiksiz bir şekilde teslim edilmesinin sağlanmasında vize danışmanlığı hizmeti vermekte olan kurum aracılığı ile işlemlerin hazırlanması ve Nepal’e gitmek için gerekli bütün belgelerin eksiksiz bir şekilde teslim edilerek sürecin tamamlanmasına destek sağlanmaktadır.

Nepal için gitmek isteyen kişilerin bilmesi gerekli olan bir diğer bilgi ise Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde Nepal’e ait herhangi bir resmi Konsolosluğun veya Büyükelçiliğin bulunmuyor olması süreç açısından bilinilmesi gereken bir bilgidir. Türkiye sınırları içerisinde sadece Nepal Fahri Konsolosluğu bulunmakta ve işlemler bu kurum aracılığı ile gerçekleştirilerek vize başvuruları alınmaktadır. Nepal için hazırlanılan belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde hazırlanarak tamamlanmasının ardından kalan işlemler Fahri Konsolosluk çatısı altında devam edilmesi açısından vize danışmanlığı aracılığı ile sürecin sağlanması ile birlikte tamamlanarak teslim sürecine girmektedir.

Nepal için gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin teslim edilmesine ek olarak işlem sürecinin tamamlanması ve bu süreç içerisinde herhangi bir aksama olmaması açısından teslim edilen belgelerin doğru bir şekilde sürece dahil edildiğinden emin olunması istenilmektedir. Bu bilgilere ek olarak işlem sürecinin tamamlanarak vize çıkış onayının verilmesi ortalama bir iş haftası sürmekte ve tamamlanmaktadır. Sürecin tamamlanması ve vizenin çıkışına dair edinilmesi gereken bilgi ilgili vize danışmanlığı aracılığı ile gerçekleştirilmekte ve süreç tamamlanmaktadır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir