Myanmar (Burma veya Birmanya) Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/myanmar-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/myanmar/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/myanmar/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/myanmar/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/myanmar/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/myanmar/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

myanmar-bayragiVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Myanmar, bir körfez ülkesi olan ve Çin, Hindistan ve Tayland’ın komşusu olan bir ülkedir. Diğer bir adı Burma olan ve yaban hayatı içerisinde pek çok canlının yaşadığı bir ülke olan Myanmar, yağmurun etkisi altında olarak sel ve tsunami gibi doğal afetlere de ülke sınırları içerisinde maruz kalan bir ülkedir. Myanmar’a gitmek için bilinmesi gerekli olan ve süreç açısından büyük önem taşıyan bir takım bilgiler bulunmaktadır. Bilinilmesi gereken ilk bilgi Myanmar’a gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yurt dışına çıkış süresince vize başvurusuna tabii olarak işlemleri yerine getirmekleridir. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerinde Myanmar’a ait vize başvuru süreci boyunca işlemlerin gerçekleştirilmesinde herhangi bir yetkili kurum olmadığı için en doğru şekilde işlemlerin Bangkok üzerinden transit bir şekilde işlemlerin gerçekleştirilmesi ile alınması süreç açısından gerekmektedir. Vize başvuru süreci boyunca işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi ve herhangi bir eksik belge bulunmadan sürece dahil edilmesi için hizmet veren vize danışmanlığı aracılığı ile işlemler alınarak gerçekleştirilmektedir.

Myanmar’a gitmek için hazırlanılması gereken belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanmasında hizmet veren vize danışmanlığından alınan randevu ile işlemlerin gerçekleştirilmesinde hazırlanılan belgeler ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde hazırlanarak süreç hakkında detaylı bilgi aktarımı vize danışmanlığı aracılığı ile sağlanmaktadır. Bilinmesi gerekli olan bir diğer bilgi süreç içerisine etki eden pasaportun eksiksiz bir şekilde, pasaport üzerinde herhangi bir zedelenme, yırtılma ve pasaport geçerliliğini etkileyen pasaport süresinin en az 6 ay geçerliliğinin bulunduğundan emin olunması süreç açısından büyük önem taşımaktadır. Myanmar için vize danışmanlığı tarafından alınan randevu sırasında hazırlanılan belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanmasının ardından aktarım sürecinde transit işlem gerçekleştirilmesi ve Bangkok’tan transit işlem gerçekleştirilerek işlemlerin gerçekleştiriliyor olması süreç açısından büyük bir önem taşıyan ve süreci etkileyen bir bilgidir.

Myanmar için işlem süreci ortalama olarak bir iş haftası ile üç iş haftası arasında sürmektedir. İşlem sürecinde gerekli belgelerin Bangkok’ta bulunan Myanmar Konsolosluğuna aktarılmasında dikkat edilmesi gerekli olan bir diğer bilgide Myanmar’ın çalışma saatleri içerisinde işlemlerin gerçekleştiriliyor olmasıdır. İşlem sürecinin tamamlanması için teslim edilen belgelerin ve pasaportun Konsolosluğun çalışma saatleri ve iş günlerinde işleme alınması, dolayısı ile evrakların bu süreç içerisinde teslim ediliyort olması süreç açısından büyük önem taşımaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir