Mozambik Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/mozambik-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/mozambik/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/mozambik/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/mozambik/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/mozambik/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/mozambik/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

mozambik-bayragiVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Afrika kıtasında bulunan ve bir çok ülkeye komşu ülke olma özelliği gösteren Mozambik’te, ülke sınırları içerisinde birden fazla din mensubu kişi ve farklı dilin konuşularak yaşamın sürüldüğü özellikte bir ülke özelliği gözlenmektedir. Afrika’nın güneydoğusunda bulunan Mozambik, yüksek nem düzeyi ve kurak iklim özelliği gösteren bir ülke özelliği göstermektedir. Mozambik’e gitmek isteyen kişilerin bu süreç içerisinde bilmesi gereken bir takım bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgilerden ilki Mozambik’e gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişiler için hususi pasaport, bordo pasaport, hizmet pasaportu ve diplomatik pasaport sahibi kişilerin vize başvuru sürecine tabii olarak işlem gerçekleştirmesi gerektiğidir. Mozambik hükümeti tarafından belirlenmiş olan ve sınırda vize alımı ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmamakta ve gerçekleşmemektedir.

Mozambik’e gitmek isteyen kişilerin hazırlaması işlem süreci açısından büyük önem arz eden bir takım evraklar ve pasaport işlemleri bulunmaktadır. Bu süreç içerisinde belgelerin ve pasaportun hazırlanmasında önemli rol oynayan vize danışmanlığı hizmeti veren kurum tarafından gerekli belgelerin alınan randevu dahilinde hazırlanarak işlem sürecine dahil edilmesi hazırlık süreci boyunca yapılması gerekli olan bir işlem türüdür. Randevu sırasında hazırlanılan belgelerin ve pasaport işlemlerinin düzenlenmesi ve doğru bir şekilde teslim edilmesi için hazırlık sürecinde ülke için gerekli önlemler ve bilgilerin aktarımı sağlanarak işlem süreci hakkında vize danışmanlığı tarafından bilgi akışı sağlanmaktadır. Süreç içerisinde bilinilmesi gereken bir diğer bilgi ise yurt dışına çıkış işlemlerinde Mozambik’e gitmeden önce alınması zorunlu olan sarıhumma aşısıdır. Önerilen aşı türlerinden tifo aşısı, hepatit A aşısı ve Menenjit aşısının olunması olabilecek olan hastalıkların önüne geçen bir önlem niteliği taşımaktadır. Buna ek olarak açık bulunan şişe ve benzeri kutulardan su ve benzeri gıdasal tüketim sağlanmaması süreç açısından büyük önem taşımaktadır.

Mozambik’e gitmek için istenilen pasaport üzerinde herhangi bir deformasyon, yırtılma ve benzeri sorunla karşılaşılmaması ve pasaportun en az 6 ay geçerliliğinin bulunması süreç açısından önemli bir rol üstlenerek gerekli olan işlem süreci hakkında edinilmesi gereken bir bilgidir. Mozambik’in Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde herhangi bir resmi idari kurumu bulunmadığı için işlemler Mozambik Konsolosluğu veya Büyükelçiliğinin bulunduğu Güney Afrika’da bulunan Konsolosluk ve Büyükelçiliklerden transit işlem gerçekleştirilerek gidiş sağlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir