Monako Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/monako-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/monako/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/monako/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/monako/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/monakon/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/monako/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Monako için resmi vize başvuru işlemleri için gerekli belgelerin tesliminin yapılmasında Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında hizmet vermekte olan Fransa Konsolosluğu veya Büyükelçiliğine gerekli vize başvurusunda bulunularak resmi işlem sürecine dahil olunulması gerekmektedir. Monako için Fahri Konsolosluk hizmeti üzerinden resmi işlem gerçekleştirilerekde vize başvuru sürecine dahil olunabilinmektedir. Yurt dışı vize başvuru işlemlerinde bulunacak olan kişilerin Schengen Vizesi bulunduğu taktirde herhangi bir Konsolosluk işlemine gerek kalmaksızın Monako’ya gidiş sağlanılabilmektedir. İşlemlerin gerçekleştirilmesinde Monako için vize başvuru sürecinde gerekli belgelerin hazırlanarak Monako için işlemlerin resmiyet kazanması adına eksiksiz bir şekilde işlem sürecine dahil edilmesinde hizmet vermekte olan vize danışmanlığı desteği aracılığı ile Monako içini işlemelerin alınmış olduğu Fransa Konsolosluğuna aktarımının sağlanılıyor olması aksama olmaması, gerekli belgelerin ve pasaportun eksiksiz bir şekilde teslimi sağlanılmaktadır.

Monako için bordo pasaport sahibi kişiler için resmi işlem sürecine dahil olunarak vize alımı gerekmektedir. Yeşil pasaport, hizmet pasaportu ve diplomatik pasaport sahibi kişiler için vize başvuru sürecinden muaf olarak dahil olunulmadan ülkeye gidiş sağlanılabilmektedir. Monako vizesi için gerekli belgelerin ve pasaport evraklarının eksiksiz bir şekilde Fransa Konsolosluğundan alınan randevu doğrultusunda aktarımının tamamlanmasının ardından resmi süreç dahilinde incelenme ve vize başvuru onayına tabii olan belgelerin onayının verilmesi, vize sonuçlanma süreci ortalama olarak bir iş haftası kapsamındadır. Bu süreç istisnai ve resmi iş günlerine dahil olmayan günlerin işlem günlerini kapsaması ile uzayabilmektedir. Bu sebep ile Konsolosluk için alınacak olan randevuların resmi iş günleri ve çalışma saatlerini kapsıyor olması önem taşımakta olan bir bilgi özelliği göstermektedir. Monako için Schengen ülke sahasına giriş sağlanacağı için ilk kez gidecek olan kişiler tarafından seyahat sağlık sigortasının yaptırılıyor olması gerekmektedir.

Fransa Konsolosluğuna yapılacak olan resmi vize başvurularının 2 ile 3 iş haftası öncesinden hazırlık sürecine dahil ediliyor olması  müracaat sırasında herhangi bir evrak eksiği ile karşılaşılmaması açısından önem taşımaktadır. Monako için mevcut pasaportun yurt dışından dönüş tarihinden en az 6 ay sonrası için geçerliliğinin bulunduruluyor olması ve pasaportun güncelliğini korur nitelikte olması önem taşımakta olan bir bilgi özelliği göstermektedir.
Not: Vize süreçleri Monako Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir