Meksika Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/meksika-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/meksika/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/meksika/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/meksika/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/meksika/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/meksika/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Uzun bir gelenek zinciri ve ülke mirasına sahip olan Meksika, bir çok yönü ile dünya genelinde adının sıkça duyulduğu bir ülke olmaktadır. Aynı zamanda ülke kültürünü bütün dünyaya yaymış olan Meksika için, gidilmesi gereken ülkeler arasında yer alan bir ülke olarak nitelendirilmesi bilinmelidir. Meksika’ya ziyaret gerçekleştirerek ülkeyi tanımak isteyen ve seyahat etmek isteyen kişilerin bilmesi gerekli olan bir takım işlemler ve vize başvuru sürecine tabii olması gerekmektedir. Bu süreç içerisinde Meksika’ya ziyaret gerçekleştirmek isteyen kişilerin bilmek ile yükümlü olduğu bir takım bilgiler ve vize başvuru süreci bulunmaktadır. Bu işlem sürecinde bilinmesi gerekli olan ilk şey Meksika’ya gitmek isteyen kişilerin vize başvurularında gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinde vize işlemlerine tabii olarak işlem gerçekleştirmeleridir.

Meksika vizesi için başvuran Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından bordo pasaport, gri pasaport ve yeşil pasaport sahibi kişilerin vize işlemlerine tabii olarak işlem gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti ve Meksika arasında 17 Aralık 2013’te imzalanmış olan ve vize başvuru sürecini kolaylaştırmak adına temelleri atılan elektronik vize başvurusu sayesinde işlemler hızlı bir şekilde gerçekleştirilmekte ve vize başvuru sürecinde herhangi bir sorun ile karşılaşılmadan vize alınabilmektedir. Vize alacak olan kişilerin işlem süreci boyunca hazırlanması gerekli olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde hazırlanarak yurt dışına gidişin kolay bir şekilde sağlanması için hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile alınan randevu dahilinde gerçekleştiriliyor olması süreç açısından büyük önem taşıyarak başvuru sürecini olumlu anlamda etkileyen bir süreçtir.

Gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve sürece dahil edilmesi için yurt dışı vize başvurusunda bulunan kişiye vize danışmanlığı aracılığı ile bilgi akışı sağlanarak işlem süreci hakkında gerekli bilgilendirme sağlanarak hazırlık süreci tamamlanmaktadır. Elektronik vize alımında kalış süresi 180 günden az vize başvuruları için geçerli olmakta ve hizmet verilmektedir. Meksika vizesi için hazırlanılan belgeler ve pasaport işlemlerinde gerekli yönlendirme vize danışmanlığı tarafından sağlanmakta ve elektronik yoldan alınan vize başvuru sürecinde gerekli onayın alınması için gidilen uçak şirketi tarafından vize başvurularının onaylatılması işlem sürecinden büyük bir önem taşımaktadır. Bu onayın verilmemesi durumunda uçak ile seyahat gerçekleşememekte ve gidiş sağlanamamaktadır.

Meksika’ya gitmek için elektronik vize başvuruları Türkiye, Ukrayna ve Rusya ülkeleri için geçerli olup, bu uygulamadan yalnızca hava yolu ile seyahat edecek olan kişiler yararlanabilmektedir. Eğer işlemler kara ve deniz ulaşımı ile gerçekleştiriliyor ise süreç içerisinde elektronik vize başvuruları kabul edilmemekte ve uygulanmamaktadır. Vize başvurularının onayı ve sürecin tamamlanması için Meksika Büyükelçiliği veya Konsolosluğu tarafından onaylanması süreç açısından büyük önem taşıyacağı için gerçekleştirilecek olan işlemler doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlanmalıdır. İşlem süreci ve vize başvurularının onayı en fazla 15 iş gününü kapsayarak değişkenlik göstererek süreç tamamlanmakta ve vize alımı sağlanmaktadır..