Macaristan Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/macaristan-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/macaristan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/macaristan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/macaristan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/macaristan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/macaristan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/macaristan/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

macaristan-bayragiÖNEMLİ: VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ, ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.  

Macaristan’a gitmek isteyen kişiler tarafından bilinilmesi gerekli olan bir takım bilgiler ve resmi işlem süreci olan vize başvuruları bulunulmaktadır. Macaristan, herhangi bir aracı  kurum ile işlem gerçekleştirimi sağlamadan direkt olarak işlemleri resmi randevu talebi altında alarak Macaristan Konsolosluğu veya Büyükelçiliği ile işlem gerçekleştirimi sağlamaktadır. Yurt dışı vize başvuru süreci dahilinde işlem gerçekleştirerek Macaristan’a gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvuru sürecine tabii olarak işlem gerçekleştirimi sağlamalıdır. Vize başvurularında işlemlerin alımında gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde Macaristan Konsolosluğu veya Büyükelçiliğine aktarımının sağlanıyor olması gerekmektedir.

MacaristanMacaristan bir Avrupa Birliği Schengen ülkesidir ve Schengen ülke kuralları dahilinde ülkeye yabancı vatandaşlar kabul edilmektedir. Bu kabul süreci içerisinde hazırlanılması gereken evrakların ve pasaport işlemlerinin eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanarak tesliminin sağlanıyor olması vize başvurularında büyük bir önem taşımaktadır. Macaristan için işlemlerin hazırlık sürecinde hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile işlemlerin hazırlanması ve eksiksiz bir şekilde Macaristan Konsolosluğuna aktarımının sağlanıyor olması işlemler açısından büyük bir önem taşımaktadır.

Macaristan2Macaristan Konsolosluğuna ilk kez başvuruda bulunacak olan kişiler için gerekli evrakların temininin titizlik ile sağlanıyor olması dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer almaktadır. Yapılacak olan başvuru için Schengen vizesi başvuru formunun dikkatle doldurulması önem taşımaktadır. Buna ek olarak Schengen vizesi bulunmayan ve ilk kez işlem gerçekleştirecek olan kişiler için emniyet müdürlüğü üzerinden alınması gerekli olan protokol yazısı işlem süreci için gerekli bir belge niteliği taşımaktadır. Gerekli aktarım sürecinde hazırlık dahilinde Schengen ülke kuralları dahilinde gerekli belgelerin temininin sağlanılması ve pasaportun güncel ve nitel olarak resmi işlemlere uygunluğunun denetlenirliğinin ardından resmi işlem süreci için Macaristan Konsolosluğundan alınan randevu ile gerekli aktarım sağlanılarak resmi vize başvuru süreci gerçekleştirilmektedir.

[accordion]
[toggle title=”Schengen Vizesi Bulunmayan ve İlk Kez İşlem Yapacaklar İçin Alınması Gerekli Olan Nedir ?”]

Schengen vizesi bulunmayan ve ilk kez işlem gerçekleştirecek olan kişiler için emniyet müdürlüğü üzerinden alınması gerekli olan protokol yazısı işlem süreci için gerekli bir belge niteliği taşımaktadır.

[/toggle]

[/accordion]

Yurt dışı vize başvurularında işlemlerin Macaristan Konsolosluğuna aktarımında randevu sırasında gerekli belgelerin ve pasaportun teslimine ek olarak işlem sürecinde gerekli bir işlem olan parmak izi uygulamasına tabii olunularak vize işlemlerinde 5 yıl süre ile muaf tutunularak Avrupa Birliği Schengen ülkelerine herhangi bir vize başvuru sürecine dahil olunulmadan gidiş imkanı sağlanılmaktadır. Gerekli işlemlerin Macaristan Konsolosluğu çatısı altında tamamlanmasının ardından vize başvuru onayının verilmesi ve vize alımının sağlanması bir iş haftası ile üç iş haftası arasında değişkenlik göstererek vize başvuru onay süreci tamamlanmaktadır. Onay sürecine dair edinilecek olan gerekli bilgi ve vize alımı için bilgi aktarımı işlemlerin hazırlık sürecinde hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile telefon yolu ile iletişim sağlanılarak aktarılmaktadır. Vize başvurularında Macaristan Konsolosluğu dönemsel yoğunluk, bayramlar, resmi tatil günleri ve benzeri çalışma saatleri dışındaki günlerde işlemlerin denk getirilmesinde aksamalara rastlanabilmektedir. Bu sebep ile randevu gün ve tarihinin önceden belirlenerek vize başvuru sürecine dahil edilerek işlem gerçekleştirimi sağlanılmalıdır.