Macaristan Vize Süreci

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/macaristan-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/macaristan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/macaristan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/macaristan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/macaristan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/macaristan/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

macaristan-bayragiVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Yurt dışı vize başvuru sürecinde Macaristan vizesi almak için yapılması gerekli olan bir takım vize başvuru işlemleri ve bu işlemlerin gerçekleştirildiği zamanı kaplayan bir vize süreci bulunmaktadır. Bu süreç içerisinde yapılması istenilen şeyler Macaristan Konsolosluğu tarafından yurt dışı vize başvurularında istenilmekte olan belgelerin ve pasaportun, istenilen uygunlukta ve nitelikte olurluluğunun sağlanıyor olması vize başvuru sürecinde eksiksiz bir şekilde hazırlanılması gereken evraklardır. Macaristan vizesi alırken dikkat edilmesi ve bilinmesi gerekli olan bir takım işlemler ve bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgilerin bilinilerek yurt dışı vize başvuru sürecine dahil olunması işlem sürecinde herhangi karşılaşılacak olan bir problem ve hatanın giderilmesi gibi sorunlara ışık tutur nitelikte olacaktır.

Macaristan Vizesi için bilinilmesi gerekli olan en önemli bilgi Macaristan’ın bir Schengen ülkesi olması ve Macaristan Konsolosluğu tarafından alınan işlemlerin Schengen ülke kuralları dahilinde alınıyor olmasıdır. Bu bilgiler göz önünde bulundurulduğunda Macaristan için alınacak olan vize başvuru sürecinde gerekli belgelerin ve pasaportun uygun niteliklerde olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Macaristan Konsolosluğu herhangi bir aracı kurum kullanmadan işlemleri direkt olarak kendi tarafından almaktadır. Bu işlemlerin Konsolosluğa aktarılmasında vize sürecinin eksiksiz ve hızlı bir şekilde tamamlanabilmesi adına gerekli işlemler için hazırlanılması gereken belgelerin ve pasaportun hazırlanılarak Konsolosluğa teslim edilmesinde önemli rol oynayan vize danışmanlığı hizmeti vermekte olan kurum ile işlemlerin gerçekleştirilmesi işlemlerin hızlı bir şekilde sonuç vermesine katkıda bulunacaktır. Bu süreç içerine dahil edilen hazırlığın başlaması adına vize danışmanlığı veren kurum tarafından alınan randevu sırasında gerekli evraklar ve pasaportun hazırlanma süreci yer almaktadır. Bu sürecin tamamlanmasının ardından geriye kalan işlemlerin vize danışmanlığı refakatinde Macaristan Konsolosluğuna aktarımı sağlanmaktadır. Burada işlemlerin büyük bir kısmı gerçekleştirilerek vize başvurunun sonuçlanacağı kurum görevi yapmaktadır.

Vize başvurularında işlemlerin eksiksiz bir şekilde tamamlanmasının ardından Konsolosluktan alınan randevu ile işlemler Macaristan Konsolosluğuna teslim edilmektedir. Vize başvuru sürecinin büyük bir kısmının gerçekleştiği bu randevu sürecinde öncelikli olarak Konsolosluk binasına işlem sürecinin başlamasından yarım saat kadar önce gidilmesi çıkabilecek olan sorunların önüne geçmektedir. Randevu sürecinde teslim edilen belge ve pasaportun eksiksiz ve geçerliliğini korur nitelikte olması işlemler açısından önemli rol oynamaktadır. Burada randevu sırasında Macaristan Konsolosluğu tarafından alınması zorunlu olan parmak izininde verilmesinin ardından bütün belgelerin teslimi tamamlanmış olmaktadır. İşlem sürecinin geri kalanı Macaristan Konsolosluğu’nun işlemlerin onayını vermesi sürecidir ve bu süreç bir iş haftası ile üç iş haftası arasında değişkenlik göstermektedir. İşlemlerin tamamlanması hakkında edinilmesi gereken vize çıkış bilgileri işlemlerin hazırlandığı vize danışmanlığı tarafından vize başvurusunda bulunan kişiye telefon yolu ile aktarılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir