Lüksemburg Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/luksemburg-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/luksemburg/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/luksemburg/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/luksemburg/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/luksemburg/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/luksemburg/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/luksemburg/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

LüksemburgVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.
Lüksemburg, dünyanın en küçük ülkeleri arasında yer alan bir Avrupa ülkesidir. Üç farklı yönetim sisteminin bulunduğu Lüksemburg, aynı zamanda etnik yapı, dil ve dini görüş açısındanda çeşitliliğe sahip bir ülke olarak bilinmektedir. Lüksemburg’a gidecek olan kişilerin bilmesi gerekli olan bir takım vize başvuru süreci ve bu süreç hakkında edinilmesi gerekli olan bilgiler bulunmaktadır. Lüksemburg’a gitmek için işlemlerin resmi olarak teslim edildiği Belçika Büyükelçiliği veya Konsolosluğu resmi işlem sürecinde hizmet vermektedir. Lüksemburg için işlemlerin hazırlanarak teslim işleminin  gerçekleştirilmesi vize danışmanlığı hizmeti vermekte olan kurum aracılığıyla veya Lüksemburg için işlem kabul eden ve aracı kurum görevi görerek teslim edilmesi gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin aktarımında önemli rol oynayan VFS Global ile işlemlerin aktarım süreci gerçekleştirilmektedir. Yurt dışına ilk kez gidiş sağlanıyor ise işlemlerin vize danışmanlığı aracılığı ile gerçekleştiriliyor olması süreç açısından büyük bir önem taşımakta ve olabilecek eksik belge ve pasaport bilgilerinin önüne geçmektedir.

Lüksemburg için işlemlerin hazırlık sürecinde yer alan vize danışmanlığı aracılığı ile işlemlerin gerçekleştiriliyor olması süreç açısından olabilecek aksamaların ve gecikmelerin önüne geçen önemli bir faktör etmeni olarak bilinilmektedir. Alınan randevu dahilinde hazırlık sürecine dahil edilen belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve Belçika Konsolosluğunun yönlendirmiş olduğu resmi kurum olan VFS Global tarafından alınan randevu dahilinde işlemlerin incelenerek vize başvuru sürecinin resmi olan ilk bölümü sağlanmaktadır. Bu süreç içerisinde dikkat edilmesi gerekli olan bir diğer bilgi teslim edilen belgelerin ve pasaportun geçerliliğidir. Pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olarak, güncel ve herhangi bir deformasyona maruz kalmıyor olması süreç açısından büyük bir önem taşımaktadır.

Lüksemburg vizesi almak için gerekli belgelerin hazırlanarak aktarıldığı VFS Global’de alınması gerekli olan parmak izinin verilmesi ile yurt dışına çıkış işlemlerinde 5 yıl süre ile Schengen ülkelerine yapılacak olan ziyaretler için herhangi bir vize başvuru sürecine ihtiyaç duyulmadan işlem gerçekleştirilebilinmektedir. VFS Global’e teslim edilen belgelerin aktarılmasının ardından işlem süreci için gerekli olan belgelerin ve pasaportun VFS Global’de incelenmesinin ardından işlem süreci VFS Global ile Belçika Konsolosluğu arasında gerçekleştirilmektedir ve sürecin tamamlanması ortalama olarak 2 iş günü ile 15 iş günü arasında süregelerek tamamlanmaktadır. Bu sürecin tamamlanmasının ardından vize başvuru onayının verilmesi ve vizenin teslim alınmasına dair verilecek olan bilgi, işlemlerin hazırlık aşamasında yer alan vize danışmanlığı aracılığı ile gerçekleştirilerek süreç hakkında bilgi akışı sağlanmaktadır. Yurt dışı vize başvurularında işlemlerin gerçekleştirildiği resmi kurumların çalışma saatleri ve iş günleri kapsamında hizmet verdiği bilinmeli ve işlemlerin dahil edildiği tarihler önceden ayarlanarak bayramlar, resmi tatil günleri ve özel günlere denk getirilmemelidir. Böyle bir durum ile karşılaşılması durumunda işlem sürecinde uzama gözlenebilmekte ve süreçte aksamalar görünebilmektedir.

Not: Vize süreçleri Lüksemburg Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir