Litvanya Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/litvanya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/litvanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/litvanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/litvanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/litvanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/litvanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/litvanya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

litvanya_buyukVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Avrupa’nın kuzeyinde Baltık denizine körfez ülke konumunda bulunan Litvanya, karasal deniz ikliminin görüldüğü ve ülke genelinde bozkır ikliminin hakim olduğu bir ülkedir. Litvanya bir Schengen ülkesidir. Bu sebep ile ülkeye ziyarette bulunacak olan kişiler, Schengen vizesi almak zorundadır. Schengen vizesi alma sürecinde hazırlanılması gerekli olan bir takım belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve vize başvuru sürecine dahil edilmesi Litvanya vizesi almak açısından büyük önem taşımaktadır. Litvanya’ya gitmek için hazırlanılması ve teslim edilmesi gerekli olan belgelerin işlem süresince herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması açısından vize danışmanlığı aracılığı ile gerçekleştirilerek sürece dahil edilmesi önemli rol oynamaktadır.

Litvanya Konsolosluğu tarafından istenilmekte olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin alınan randevu dahilinde vize danışmanlığı tarafından hazırlanarak vize başvuru süreci ile ilgili bilgi akışı sağlanması süreç açısından önemli bir etki sağlamaktadır. Litvanya’ya gitmek için hazırlanılan belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde vize danışmanlığı refakati aracılığı ile alınan randevu dahilinde Litvanya Konsolosluğuna aktarılması ve işlem sürecine dahil edilmesi sağlanmaktadır. Konsolosluktan alınan randevu sırasında teslim edilen ve ön inceleme sürecine giren belgelere ek olarak verilmesi zorunlu olan bir diğer işlem türü parmak izi uygulamasıdır. Bu uygulama ile beraber 5 yıl süre ile bütün Schengen ülkelerine vize başvuru sürecine dahil olunmadan işlem gerçekleştirilmektedir.

Litvanya Konsolosluğu tarafından randevu sırasında alınan bu işlemin ardından resmi işlem süreci dahilinde belgelerin incelenmesi ve pasaportun denetimi ile vize başvuru onayının verilerek vize çıkışının sağlanması, ortalama bir süreç olarak bir iş haftası ile üç iş haftası arasında tamamlanarak vize başvuru onayı sağlanmaktadır. Bu sürecin tamamlanması ve vize başvurusunun sonuçlanarak vize teslimi ile ilgili gerekli bilgilendirme vize danışmanlığı hizmeti sağlayarak işlem sürecinin hazırlık kısmında destek veren kurum aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Litvanya vizesi almak için bilinilmesi gerekli olan bir diğer bilgi işlem sürecine dahil edilmekte olan pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olması ve pasaportun üzerinde herhangi bir deformasyon, zedelenme ve benzeri bir sorun bulunmaması süreç açısından büyük önem taşıyan bir bilgi olarak bilinilmelidir. Buna ek olarak işlem sürecinin Litvanya Konsolosluğu’nun çalışma saatleri, iş günleri dahilinde gerçekleştirilmesi süreç açısından büyük bir önem taşımaktadır. Randevu tarihinin bayramlar, resmi tatil günleri ve benzeri çalışma saatleri dışındaki günlere denk getirilmemesi süreçte olabilecek olan sarkmaların önüne geçen önemli bir faktör olarak bilinilmelidir.

Not: Vize süreçleri Litvanya Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir