Lihtenştayn Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/lihtenstayn-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/lihtenstayn/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/lihtenstayn/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/lihtenstayn” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/lihtenstayn/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/lihtenstayn/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/lihtenstayn/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

lihtenstayn-bayragiÖNEMLİ: VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ, ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.  

Dünya üzerindeki en küçük yüz ölçümüne sahip ülkeler arasında yer alan ve orta Avrupa’da bulunan Lihtenştayn bir Avrupa Birliği Schengen ülkesidir. Bu niteliğin bulunması ile birlikte Lihtenştayn’a gidecek olan kişiler tarafından bilinilmesi gerekli olan bir takım prosedürler ve bilgiler bulunulmaktadır. Yurt dışı vize başvuruları için gerekli işlem sürecinde Lihtenştayn bir Avrupa Birliği Schengen ülkesi olduğu için Schengen ülke kuralları dahilinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlanılması gerekmektedir.

Vize başvurularında gerekli işlemlerinin alımının sağlanılmasında herhangi bir aracı kuruma ihtiyaç duyulmadan işlemler direkt olarak İsviçre Büyükelçiliği veya Konsolosluğuna gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin aktarımının sağlanılması ile gerçekleştirilmektedir. Vize başvuru sürecinde Lihtenştayn vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının resmi işlem sürecine dahil edilmesi gereken belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde bir ay öncesinden hazırlık sürecine tabii edilmesi ile birlikte resmi işlem sürecine aktarım gerçekleştirilmelidir. Vize başvuru sürecinde işlemlerin bir ay öncesinden hazırlanmaya başlanıyor olmasındaki temel sebep ve önem resmi başvuru süreci dahilinde herhangi bir sorun ve aksama yaşanılmaması adına işlemlerin gerçekleştiriminde hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile işlemlerin hazırlık süreci dahilinde bulunulması gerekli olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin hızlı bir şekilde incelenmesi ve resmi işlem sürecine dahil edilmesi için gerekli hazırlıkların sağlanılması ile birlikte vize başvuru sürecinin hazırlık kısmı hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır.

LihtenştaynLihtenştayn için işlemlerin resmi olarak alınmakta olduğu İsviçre Konsolosluğu veya Büyükelçiliğinden alınan randevu ile birlikte randevu saatinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin resmi işlem sürecine dahil edilerek incelenmeye tabii olması gerekmektedir. İşlemlerin alınması ve randevu ile gerçekleştirilmesinde İsviçre vize başvuruları için istenilmekte olan belgelerin aynıları Lihtenştayn için geçerlilik sağlayarak resmi işlem süreci gerçekleştirilerek tamamlanmaktadır. Yurt dışı vize başvurularında alınan randevu dahilinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin aktarımının sağlanılmasına ek olarak vize başvuru süreci dahilinde verilmesi gerekli olan bir diğer işlem olan ve İsviçre Konsolosluğu tarafından teslim alınılması gereken parmak izi uygulamasına tabii olunularak resmi işlem süreci dahilinde yapılması gereken işlemlerin büyük bir çoğunluğu tamamlanmaktadır. Verilen parmak izi ile 5 yıl süre geçerliliğin sağlanılması ile bütün Schengen ülkelerine herhangi bir vize başvuru sürecine tabii olunulmadan seyahat gerçekleşebilmektedir.

Lihtenştayn2Yurt dışı vize başvurularında gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde İsviçre Konsolosluğu veya Büyükelçiliği tarafından incelenme ve onay sürecine tabii tutularak gerekli vize başvuru onayının verilmesi için tabii olunan işlem süreci bir iş haftası ile üç iş haftası arasında işlem türüne göre değişkenlik göstererek süreç tamamlanmaktadır. Eğer aile birleşim vizesi talebinde bulunuluyor ise vize başvuru onay sürecinde uzama gözlenebilmektedir. Gerekli vize başvuru onayının verilmesi ve vize alımına dair edinilecek olan bilgi işlemlerin hazırlık sürecinde hizmet veren vize danışmanlığı aracılığı ile telefon yoluyla bilgi akışı sağlanılarak gerçekleştirilmektedir. Süreç içerisinde bilinilmesi gereken önemli bilgiler bulunulmaktadır.

Vize başvurusunda bulunan kişilerin Schengen ülke kuralları dahilinde seyahat sağlık sigortası yaptırmaları, pasaportların en az 6 ay geçerliliğinin olup 10 yıldan eski nitelikte pasaport sahibi olunulmaması işlem süreci açısından büyük bir önem taşımakta olan bilgi olarak dikkat edilmesi gerekmektedir. İsviçre Konsolosluğu ve Büyükelçiliği için çalışma saatleri ve iş günleri dahilinde hizmet sağlanıldığı bilinilmeli ve alınan randevu tarihleri bu bilgi dahilinde yapılmalıdır. Vize başvurularında dönemsel yoğunluğun olduğu haftalar, bayramlar , resmi tatil günleri gibi özel günlerde vize başvuru işlemlerinde aksamalar gözlenebilmektedir. Bu sebep ile alınacak randevu tarihlerinin önceden takvim üzerinden gözlem yapılarak dikkatli bir şekilde aksama olmayacak iş günleri ve haftalarını kapsamaları büyük bir önem taşımaktadır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir